Obecnie 292 forumowiczów jest online
Obecnie 292 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ciągłe zgłaszanie nieprawdziwych aktualizacji wizytówki

Nowicjusz ✭

W jaki sposób mogę walczyć z ciągłym zgłaszaniem nieprawdziwych aktualizacji mojej wizytówki?

Ktoś cały czas usuwa zakres mojej oferty, moją stronę WWW itp. Po jakimś czasie naniesione zmiany automatycznie się publikują...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

A może Twój wpis narusza wytyczne Google? Piszesz "zakres mojej oferty" - jeśli umieszczasz go w polu nazwy to jakby wiadomo o co chodzi. Adres strony www - jeśli nie jest to doemna, tylko domena i dłuższa ścieażka to też jest to problem.

Przeczytaj wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

No nie, bo ludzie zgłaszają mi "Można zakupić tu tylko napoje", gdzie jest to niezgodne z prawdą. i o regularnie co chwilę. Nie wiem w jaki sposób mogłoby to być niezgodne z regulaminem?

Najlepszy Współtwórca

"Można zakupić tu tylko napoje" - takiej cechy nie ma. Jest "Można zamówić tylko napoje" lub  "Można zamówić tylko kawę" co znaczy, że można sobie przyjść tylko coś się napić i nie zamawiać nic więcej. Moim zdaniem tak jest w 99% knajp, restauracji i kawiarni w Polsce. Te cechy opisowe nie są zmieniane przez jednego użytkownika, tylko co jakiś czas Google proponuje zmiany na podstawie odpowiedzi ankietowych udzielonych przez wielu użytkowników. Jeśli wiele osób piszę, że "Można zamówić tylko napoje"  u Ciebie, to chyba na jakiejś podstawie to robią. Na podstawie tych odpowiedzi Google proponuje Tobie, jako właścicielowi, aktualizację tych danych opisowych. Możesz się z tym zgodzić, albo nie i zmienić na "Nie, nie można zamówić ..." ale to też zostanie poddane weryfikacji przez wielu użytkowników i jeśli jednak będą odpowiadać, że jest inaczej to znowu możesz mieć propozycję aktualizacji.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Nie uważasz, że "Można zamówić tylko napoje" może wskazywać zarówno na to,
że można zamówić napoje nie zamawiając nic poza tym, ale również to, że można zamówić napoje i nic poza tym nie ma w ofercie Emotikon: Szczęśliwy?

Najlepszy Współtwórca

Tak na logikę to też tak uważam. Zgłaszałem nawet, że to pytanie może budzić wątpliwości,

ale tak przy drugim przyjrzeniu się to jednak wiadomo o co chodzi. Np. skoro masz w ofercie obiady albo kolacje, to jednoczesne "można zamówić tylko napoje" interpretuje się trochę inaczej.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Jasne, w takim razie dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy