Obecnie 362 forumowiczów jest online
Obecnie 362 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1232,00 zł netto za utworzenie i utrzymanie wizytówki na Mapach Google

Nowicjusz ✭

Przestrzegam przed firmą Network Solutions Maciej Izbicki, której jestem ofiarą. Zmanipulowana przez miły głos zawarłam telefoniczną umowę na rejestrację mojej firmy w Google Maps i utrzymaniu jej wizytówki przez 12 miesięcy. Przekonana byłam, że rozmawiam z przedstawicielem Google i skusiłam się na tą usługę, bo poinformowano mnie, że w mojej branży zostały jeszcze dwa wolne miejsca (z pięciu). Nie miałam świadomości, że taka usługa jest bezpłatna.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Zapoznaj się proszę z tym wpisem

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki. Czytałam, stąd mój wpis.

Student ✭ ✭ ✭

moja rada jest jeszcze inna. Nie podawaj danych firmy ze zwrotem złodziejska jeśli nie masz wyroku sądu.

Teraz oni mogą cię pozwać za zniewagę etc. 

Profesjonalista ✭ ✭

Zniewaga nie następuje Tomasz jeśli zarzut podniesiony publicznie jest prawdziwy. Zaś jeśli oskarżą Panią o zniesławienie wówczas musi dowieść oszustwa, natomiast do czasu rozstrzygnięcia sprawy oszustwa, nie nastąpi rozstrzygnięcie zniesławienia.

Po za tym w wpisie nie widzę żeby w dostatecznej formie padły jakiekolwiek zarzuty, więc moim zdaniem sprawy nie ma.

Za to jeśli chodzi o oszustwo to jeśli to wyglądało w taki sposób jaki opisujesz, wówczas rzeczywiście mamy do czynienia z oszustwem i podszywaniem się pod pracownika firmy Google i teoretycznie mozesz zgłosić sprawę do prokuratury ale wiemy jak nasze prokuratury zajmują się sprawami tego typu, jeśli odmówią wszczęcia śledztwa wówczas możesz napisać odwołanie a następnie prywatny akt oskarżenia.

Kwota jak najbardziej do odzyskania, myśle że nawet na etapie polubownym zaczęli by się bać Emotikon: Język - a z ciekawości, co masz na FV?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭

Rafale post autorki został już przez nią wy edytowany.

Nowicjusz ✭

"Google dla Branży"

Profesjonalista ✭ ✭

Jakas umowa czy tylko fv?

Nieno widziałem post gdzie padło słowo złodziejska Emotikon: Język

Powiem tak, agencje mogą pobierać opłaty ale nie mogą podszywać się pod Google, ja swoich klientów informuje że jestem agencja a nie pracownikiem Google i że po prostu pomagam firmą w promocji i takiego nastawiania Google wymaga od agencji interaktywnych.

Możesz przez formularz wysłać zgłoszenie też, to zależy jaka ta wizytówka bo jak ma wirtualny spacer, zdjęcia wraz z pozycjonowaniem, to w cale nie tak drogo, ale z punktu widzenia klienta powinnaś zostać poinformowana o działaniach i korzyściach oraz zarysie współpracy, może warto znaleźć polubowne rozwiazanie i dogadać się z agencją?

Bo w sumie z żadna agencją interaktywna raczej nie warto wchodzić w konflikty.

Jeśli jednak uważasz że nie to wówczas pozostaje Ci tylko wyplenienie formularza do Google.

https://support.google.com/adwords/contact/thirdparty_complaint?hl=pl

Jeśli się nie dogadacie, to zarówno tutaj na forum jak i w całym internecie jest mnóstwo specjalistów którzy profesjonalnie pomogą w rozwoju Twoich celów biznesowych.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Dziękuję za informacje.

Profesjonalista ✭ ✭

W sensie powiedz im że 10000 spoko, ale np. wraz z jakas kampania adwords, wirtualnym spacerem czy coś, tak żeby usługa rzeczywiście była tyle warta. Bo moim zdaniem za samą wizytówkę bez wirtualnego spaceru to trochę dużo.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Jeśli nie oferują AdWords w tej "usłudze" to formularz wskazany przez Rafała jakby średnio przydatny jest w tej sytuacji.

Każda firma, która oferuje usługi dotyczące wizytówki może to robić tylko jako upoważniony przedstawiciel właściciela i musi bezwarunkowo wypełnić te wytyczne Google:

Własność

Tylko właściciele firmy lub ich upoważnieni przedstawiciele mogą weryfikować informacje o firmie w Google Moja Firma i nimi zarządzać. Jeśli chcesz, by Twoją wizytówką zarządzały inne osoby, możesz dodać je jako menedżerów.

Dodatkowe wskazówki dla upoważnionych przedstawicieli

Osoba lub firma zarządzająca w Google Moja Firma informacjami o firmie, której nie jest właścicielem, jest uznawana za jej upoważnionego przedstawiciela. Przykłady: zewnętrzna firma zajmująca się optymalizacją witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) lub marketingiem w wyszukiwarkach (SEM), znajomy właściciela firmy, operator obsługujący harmonogramy, rezerwacje lub składanie zamówień online czy też stowarzyszony operator sieci.

Upoważnieni przedstawiciele:

• Nie mogą nigdy dodawać wizytówki firmy bez wyraźnej zgody jej właściciela.
  • Nie mogą nigdy publikować materiałów fałszywych, nierealistycznych ani wprowadzających w błąd.
  • Nie mogą nigdy podejmować napastliwych, obraźliwych ani naruszających zaufanie działań wobec potencjalnych lub dotychczasowych klientów.
  • Muszą zawsze ściśle współpracować z właścicielem firmy nad sfinalizowaniem weryfikacji. Więcej informacji o weryfikowaniu firmy
  • Muszą się zawsze upewniać, że właściciel firmy zdaje sobie sprawę, czym jest usługa Google Moja Firma i gdzie są używane trafiające do niej dane. Upoważnieni przedstawiciele powinni udostępnić właścicielowi firmy następujące materiały:
  • Muszą zawsze informować właściciela firmy o swoich działaniach podejmowanych w związku z wizytówką firmy.
  • Muszą zawsze przestrzegać Wskazówek na temat umieszczania informacji o firmie w Google. Jako numer telefonu i adres strony na wizytówce firmy należy zawsze podawać pojedynczy, sprawdzony numer telefonu i adres firmowej strony. Właściciel musi mieć możliwość przejrzenia tych informacji. Zawartość strony musi należeć do właściciela firmy i być przez niego zarządzana.
  • Muszą zawsze niezwłocznie odpowiadać na żądania dostępu administracyjnego i przekazywać prawo własności do wizytówki firmy jej właścicielowi, natychmiast gdy o to poprosi. Upoważnieni przedstawiciele muszą, o ile tylko to możliwe, zachęcać właściciela firmy do samodzielnego utworzenia konta, zweryfikowania wizytówki i dodania upoważnionych przedstawicieli jako menedżerów. Więcej informacji o przekazywaniu prawa własności

Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować zawieszenie wizytówki i/lub konta.

Całość wytycznych tutaj:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam ja też się namówiłem i mam ten sam problem. Pracownica niby firmy Google poinformowała mnie ,że są tylko dwa miejsca z mojej branży no i namówiłem się. Zapłaciłem podobną kwotę,mam fakturę.

Nie podajemy danych osobistych typu email i numer telefonu publicznie na forum.

/admin

Nowicjusz ✭

Zawarłem umowę z NETWORK SOLUTIONS Maciej Izbicki, z siedzibą ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa, posiadającą numer NIP: 7010212291 ustną ale po przemyśleniu miałem obawy co do realizacji - myśle że to oszustwo.

W nagranej rozmowie jest jasno powiedziane że na okres 12miesięcy będą zamieszczone odnośniki do naszej strony www.a będą one wyświetlane na pierwszej stronie google w 16 wojewódctwach czyli cały kraj.
Proszę o opinię pracowników google czy jest to mozliwe w kwocie 1587zł netto.
nasza strona to kaztor.wroclaw.pl
Pozdrawiam Piotr

Najlepszy Współtwórca

@Piotr S

Nie jestem pracownikiem Google ale odpowiem Ci, że jedyne płatne usługi Google dotyczące wyników wyszukiwania to REKLAMY w ramach usługi AdWords, które są wyraźnie oznaczone jako reklamy i dotyczą określonych fraz/wyników wyszukiwania w Google (tak ogólnie mówiąc). Przeczytaj jak to działa: https://www.google.pl/adwords/

Pytanie więc co kupiłeś/co chcą Ci sprzedać?

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Tylko wizytówka która ma się wyświetlać na cała polskę na pierwszej stronie google.