Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 gwiazdka bez treści, od fałszywego konta

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dobry wieczór,

Chciałam zapytać w jaki sposób zgłosić oceny, którą dodały prawdopodobnie fałszywe konta?
Mamy 3 oceny od takich kont - konta bez nazwisk, tylko nick/pseudonim, brak innych aktywności prócz tej jednej oceny dla nas ( wystawione kolejno ponad rok temu, 5 miesięcy temu, 3 miesiące temu), co dla mnie dość jasno sugeruje że konta są fałszywe. 
Jeśli ktoś z naszych faktycznych klientów dodaje negatywną opinię (a raczej mniej pozytywną Emotikon: Mrugający ), jednak z uzasadnieniem, z tekstem, to mamy możliwość odpowiedzieć, coś poprawić w standardzie naszych usług, ale z taką fałszywą 1 gwiazdką ciężko dyskutować Emotikon: Smutny 

Czy jest opcja zgłoszenia danego konta jako fałszywe?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Asia K
styczeń

Najlepszy Współtwórca

Innej drogi nie ma. Spróbuj zgłosić. Plakietka jest widoczna dopiero od 4 poziomu.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Witaj Asia

Jeśli jest fałszywa gwiazdka to chyba i tak można na nią odpowiedzieć zgodnie z wytycznymi: https://support.google.com/business/answer/3474050

Można zwrócić uwagę, że konto ma taką, a nie inną aktywność oraz na potencjalną fałszywość konta.

Jeśli konto jest uczestnikiem programu Lokalnych Przewodników to można samemu dołączyć do programu

i próbować zgłosić użytkownika (bez podawania publicznego jego i swoich danych!!!)

- zgodnie z tą procedurą:

https://www.localguidesconnect.com/t5/Help-Desk/How-Do-I-Report-Content-on-Google-Maps/m-p/202916#M3...

Najlepiej pisać po angielsku i dobrze przemyśleć co się pisze, bo szansa będzie tylko jedna.

Pozdrawiam,

Jacek 

Nowicjusz ✭

Jacku, dziękuję bardzo za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy 
Te trzy konta które moim zdaniem wyglądają na fałszywe, nie są uczestnikami programu Lokalnych Przewodników, ja w programie jestem (choć dopiero stawiam pierwsze kroki - 3 poziom Emotikon: Mrugający ). 

Czy w takiej sytuacji mogę również w jakiś sposób skutecznie zadziałać? Te gwiazdki są mi naprawdę solą w oku Emotikon: Mrugający 

Oczywiście odpowiedziałam na nie, mam nadzieję że zgodnie z wytycznymi, że fałszywe konto, bez innej aktywności, co mówi samo za siebie, podejrzenia kieruję w stronę konkurencji, która chyba musi być mocno zdesperowana (dziwnym trafem te jednogwiazdkowe oceny pojawiły się w momentach kiedy u nas było kilka dni z rzędu pełno ludzi, a u konkurencji było pusto, stąd też moje podejrzenia).

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Asia K
styczeń

Najlepszy Współtwórca

Innej drogi nie ma. Spróbuj zgłosić. Plakietka jest widoczna dopiero od 4 poziomu.

Pozdrawiam,

Jacek