AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 121 forumowiczów jest online
Obecnie 121 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie połączeń z witryny - kilka numerów

Student ✭

W jaki sposób najlepiej śledzić konwersje na połączenia z witryny przy kilku różnych numerach telefonów?

Przy jednym numerze nie ma z tym większego problemu - wystarczy wrzucić tag śledzenia konwersji, krótki kod do body i ustawić odpowiednią klasę elementu zawierającego numer telefonu.

Jak to najlepiej zorganizować przy kilku numerach telefonów?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
sierpnia 2016

Dot.: Śledzenie połączeń z witryny - kilka numerów

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Powinno zadziałać Emotikon: Bardzo szczęśliwy

<body onload="_googWcmGet('number1', '000-000-000');
_googWcmGet('number2', '111-111-111');"> <span class="number1">000-000-000</span> <span class="number2">111-111-111</span> </body>

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
sierpnia 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Powinno zadziałać Emotikon: Bardzo szczęśliwy

<body onload="_googWcmGet('number1', '000-000-000');
_googWcmGet('number2', '111-111-111');"> <span class="number1">000-000-000</span> <span class="number2">111-111-111</span> </body>

Student ✭
Dzięki za odpowiedź. Testowałeś może takie rozwiązanie w praktyce? Emotikon: Mrugający
Czy wywołanie tej samej funkcji z różnymi parametrami nie będzie powodować konfliktów?
Byłoby bardzo fajnie, gdyby ta metoda zadziałała.

Wschodząca Gwiazda
Nie testowałem ( choć teraz zamierzam ), ale jako programista z doświadczeniem mogę cię zapewnić, że powinno zadziałać na 99 %. Wywołujemy osobne funkcje, wiec nie ma tutaj żadnego konfliktu. Pozdrawiam Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Z pewnością takie rozwiązanie będzie przydatne.

Rozumiem, że nie potrzeba generować drugiego kodu konwersji na połączenia z witryny? Wystarczy, że będą stworzone dwa rozszerzenia połączeń z tymi numerami i włączonym numerem Google do przekierowania połączeń?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy sposób zapisu numeru telefonu w kodzie funkcji umieszczanej na stronie www i w rozszerzeniu połączeń ma jakieś znaczenie?
Na przykład. na stronie numer tel. ma format 111-1111-111, a w rozszerzeniu połączeń 111 111 111 (bez myślników). To nie ma znaczenia?

Student ✭

Chciałbym zapytać czy w tym nowym wariancie kodu śledzenia konwersji połączeń z witryny również istnieje możliwość obsługi kilku różnych numerów telefonu na stronie.

Chodzi mi o ten wariant, w którym wpisujemy numer i nie musimy edytować kodu strony (wystarczy wstawić tag).

call-metrics.PNG

Próbowałem wygenerować dwa kody z różnymi numerami, ale oczywiście taka metoda nie działa.

Wschodząca Gwiazda

Adam - to rozwiązanie, które zaproponowałeś, niestety nie działaEmotikon: Smutny

Efekt jest taki, że podmieniany jest albo jeden numer, albo drugi, ale nie obydwa jednocześnie(w zasadzie to chyba za każdym razem ten drugi, bo przy pierwszym teście był skonfigurowany tylko jeden numer).

Dokładnie tak samo jest, jeśli umieścimy na stronie dwa tagi dla dwóch oddzielnych numerów wygenerowane bezpośrednio w AdWords - również podmieniany jest tylko jeden numer.

Obawiam się, że nie będzie to możliwe, żeby Google przydzieliło w tym samym momencie dwa różne numery telefonu dla jednej strony dla tego samego użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Trochę szkoda, gdyż ogranicza to możliwości mierzenia konwersji. Może w przyszłości śledzenie połączeń z witryny zostanie jeszcze rozbudowane o opcję podmiany wielu różnych numerów.