AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połowa konwersji?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

0,5 konwersji, 2,5 konwersji...o co chodzi? Ma to związek z modelowaniem atrybucji?

konwersje.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej S
marzec

Dot.: Połowa konwersji?

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Andrzej S,

Dokładnie tak.

Po zmianie modelu atrybucji z ostatniego lub pierwszego kliknięcia będziesz mógł zauważyć, że konwersje zostały podzielone na części.

Dzieje się tak ponieważ AdWords przypisuje udział w konwersji do kilku różnych elementów (zamiast do jednego).

Dla przykładu ja mam dzisiaj:

Capture.JPG
Zwróć też uwagę, ze proces zliczania konwersji w AdWords może się znacznie wydłużyć.

Po 24 godzinach może się okazać, że konwersji jest znacznie więcej.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Andrzej S
marzec

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Andrzej S,

Dokładnie tak.

Po zmianie modelu atrybucji z ostatniego lub pierwszego kliknięcia będziesz mógł zauważyć, że konwersje zostały podzielone na części.

Dzieje się tak ponieważ AdWords przypisuje udział w konwersji do kilku różnych elementów (zamiast do jednego).

Dla przykładu ja mam dzisiaj:

Capture.JPG
Zwróć też uwagę, ze proces zliczania konwersji w AdWords może się znacznie wydłużyć.

Po 24 godzinach może się okazać, że konwersji jest znacznie więcej.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Połowa konwersji?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Rzeczywiście, zauważyłem że niektóre modele atrybucji to "liniowy" a niektóre to "ostatnie kliknięcie". Jakie modelowanie polecacie, żeby było jak najbardziej zgodne z prawdą czy nie można na to odpowiedzieć bez znajomości przypadku?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Model atrybucji warto dobrać do strategii rozwoju konta.

Uniwersalnym i zalecanym modelem atrybucji jest model oparty na danych.

Tam system sam dobiera sposób przydzielania konwersji na podstawie ścieżek zakupowych, które użytkownicy przechodzą w twoim biznesie.

Niestety model ten wymaga 600 konwersji i 15 000 kliknięć w ostatnich 30 dniach.

Tutaj zalecenia od Google:

Capture.JPG

Link do artykułu:

https://support.google.com/adwords/answer/7002714?hl=pl

Edit:

Hej @Andrzej S,

Pamiętaj jeszcze o jednym:

Sama zmiana atrybucji tak na prawdę nie zmienia nic, poza tym jak widzisz swoje dane (ilość konwersji jest dokładnie taka sama dla wszystkich modeli atrybucji).

Dopiero zmiany stawek na słowach kluczowych mogą wpłynąć pozytywnie (lub negatywnie - jesli przsadzimy) i pomóc ci osiągnać cele biznesowe.

Dla przykładu jesli jesteś skoncentrowany na rozwoju to możliwość dostrzerzenia słów kluczowych, które jako pierwsze wyświetlają się twoim klientom jest na prawdę ważna. Używając atrybucji "ostatnie kliknięcie" mógłbyś dla przykładu wdzieć sporo konwersji dla słowa kluczowego [iPad Air 2] (i pewnie tam lokowałbyś swoje środki). Po zmianie modelu na "uwzgędniający pozycję" mogłoby okazać się, że słowo kluczowe +new +ipad +air +2 +tablet ma znacznie więcej konwersji niż poprzednio (gdyż to ono odpowiada za rozpoczęcie procesu zakupowego). W tym wypadku zapewne chciałbym podnieść stawkę również na tym drugim słowie kluczowym.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.