Obecnie 324 forumowiczów jest online
Obecnie 324 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

W Adwords jest liczba konwersji ale brak wartości konw.

Nowicjusz ✭

Witam,

Jest sklep na Prestashop, na którym jest zainstalowany moduł od Presty do Analyticsa. Konto Adwords jest połączone z kontem Analytics i do Adwordsa zaimportowany jest cel z Analyticsa (zakup/sprzedaż).

Jest uruchomiona kampania produktowa, są kliki, wpadają zamówienia ale w Adwords widzę tylko ilość konwersji dla poszczególnego produktu a nie widzę wartości tej konwersji (kwot przesyłanych ze sklepu). Natomiast w Analyticsie w Pozyskiwanie -> AdWords -> Kampanie, nie widać ilości ani wartości.

Pytanie, jeśli przesłałem cel z analyticsa i mam moduł na Preście, to muszę dodawać kod śledzenie dla Adwordsa? Czy ten moduł załatwia sprawę?

Dzięki

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: W Adwords jest liczba konwersji ale brak wartości konw.

Magister ✭ ✭

Cześć,

w AdWords nie zobaczysz danych dot. wartości konwersji, a jedynie koszt konwersji.

Włączyłeś moduł e-commerce? (Administracja -> Ustawienia e-commerce) 

Ten moduł odpowiada za wyświetlanie transakcji oraz przychodów w Google Analytics. Jeśli połączyłeś konto GA z kontem AdWords i na odwrót oraz zaimportowałeś konwersję, to nic więcej nie musisz zrobić.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki za zainteresowanie.

Jesteś pewny? W AdWords jest nawet taka kolumna jak "Łączna wartość konw."

Moduł e-commerce jest włączony. Włączyłem też raportowanie dla ulepszonego e-commerce. Jak przeglądam cele to widać, że są te np. 3 sprzedaże ale e-commerce pusto.

Mam też drugi sklep, również na Preście i tam wszystko działa OK. Porównywałem obie konfiguracje i wszystko wygląda tak samo, przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego interesuje mnie jak powinno wyglądać wdrożenie/konfiguracja tego na Preście wtedy po prostu się cofnę i zacznę od początku.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Masz rację! Wprowadziłem Cię w błąd, lecz zawsze opierałem się na danych dot. m.in. transakcji w narzędziu Google Analytics, ot ciekawa alternatywa Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli wartość konwersji ustawiłeś tak jak na poniższym screenie, to wszystko jest w porządku.

11.09.2017.png

Warunkiem pojawienia się danych w kolumnie "Łączna wartość konw." jest prawidłowe zbieranie danych poprzez moduł e-commerce. (co w chwili obecnej nie następuje)

Spróbuj wyłączyć konfigurację ulepszone e-commerce, a następnie złóż testowe zamówienie.

Nowicjusz ✭

Mam tak jak na screenie.

Wyłączyłem ulepszone e-commerce i zrobiłem zamówienie (choć wydaje mi się, że już tego próbowałem). Zobaczę co się stanie i dam znać.

Wschodząca Gwiazda

Artur jeżeli chcesz mieć dane ecommercowe w GA (np. zobaczyć wartość konwersji - zakupu) to musisz mieć moduł, który przesyła te dane do sklepu np taki. https://goo.gl/mhLWc7 . Sprawdź w opisie twojego moduły, czy on to robi, bo może nie i nie będziesz widział tych danych w GA. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Domyślny moduł do GA to:

https://addons.prestashop.com/pl/analizy-statystyki/4168-ganalytics.html

Nie wiem czy ma funkcje, o których piszesz ale najlepsze jest to, że mam drugi sklep gdzie też jest tylko w/w moduł a dane w GA: Konwersje -> E-commerce normalnie się pojawiają.

Już nie mam pojęcia co może być problemem. To nie powinno być aż tak trudne bo robiłem to już na innych sklepach i nigdy nie miałem takich problemów. Może konfiguracja konta jest błędna ale to co sprawdzałem pasuje z kontem tego drugiego sklepu.

Jeśli chodzi o moduł, który przesyła dane to nie wystarczy umieścić tylko kod śledzenia z AdWords albo jakiś inny do strony z podziękowaniami po zakupie?