Obecnie 272 forumowiczów jest online
Obecnie 272 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzanie poprawności zliczania konwersji sprzedaży

Nowicjusz ✭

Mimo, że system stwierdził poprawne działanie kodu śledzenia konwersji w sklepie, na 500 kliknięć była tylko jedna sprzedaż. Chcę sprawdzić poprawność działania wykonując próbne zamówienie, jednak wpisując odpowiednią frazę w Google, reklama się nie wyświetla. Co może być tego przyczyną?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Sprawdzanie poprawności zliczania konwersji sprzedaży

Wschodząca Gwiazda

Możliwe, że masz wyczerpany budżet dzienny. Najlepiej wykonaj "Diagnostykę słów kluczowych". Znajdziesz ją w zakładce Słowa kluczowe -> Szczegóły -> Diagnostykę słów kluczowych. Przed diagnostyką zaznacz frazy, które chcesz sprawdzić. Pokaże ci czy fraza jest wyświetlana czy nie, a jak klikniesz w tzw. chmurkę, to powinieneś zobaczyć przyczynę niewyświetlania, jeśli taka informacja się wyświetli.

Zrzut ekranu 2016-11-09 o 21.49.18.png

Nowicjusz ✭

We wskazanym miejscu nie pojawiają się frazy z kampanii produktowej o której mowa. Wchodząc na "słowa kluczowe" w kampanii produktowej, nie mam możliwości przeprowadzenia diagnostyki słów kluczowych. Gdzie mogę ją wykonać?

Najlepszy Współtwórca

Kampania produktowa działa na innych zasadach i jej skuteczność to głównie budowa feeda.

Natomiast w kwestii porównawczych. Wchodząc w konkretną grupę reklam masz, bądź możesz włączyć kolumny takie jak porównawczy CPC, porównawczy CTR, udział w wyświetleniach i kliknięciach.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź, jednak dalej nie wiem jak mogę sprawdzić poprawność zliczania konwersji, skoro nie widzę swoich reklam i nie mogę wykonać testowego zamówienia.