Obecnie 175 forumowiczów jest online
Obecnie 175 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie konwersji - telefon i adres email

Student ✭ ✭

Witajcie,

Na stronie firmowej podany jest numer telefonu stacjonarnego oraz adres email do działu handlowego. Bardzo proszę o wasze rekomendacje jak śledzić konwersję Adwords na stronie w takim przypadku. 

Moje pomysły są takie:

1. Zastąpienie publikacji adresu email formularzem kontaktowym ze stroną dziękuję.

2. Ostatnio czytałam, że Google bardzo uprościło możliwość śledzenia telefonów. Telefon na stronie jest dynamicznie zmieniany na telefon Google. Pytanie tylko, czy na 100% zawsze taka zmiana dla ruchu PPC będzie wykonywana i co jeśli użytkownik zapisze ten numer wirtualny ?

Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie w tym temacie.

Dot.: Śledzenie konwersji - telefon i adres email

Profesjonalista ✭ ✭
1. Najprostsze i myślę że najlepsze rozwiązanie (w zależności od rodzaju Twojej działalności) - polecam.
2. Dobrą metodą przy robieniu takiego manewru jest po prostu wysłanie klientowi SMS (jeśli posiadacie jakiś oficjalny numer telefonu komórkowego z którego mogą wychodzić sms). Generalnie dobrze informować klientów o numerze do firmy, bo numery Google dynamicznie się zmieniają i potem klient może nie móc się dodzwonić jeśli zapisze sobie numer Google jako numer do Waszej firmy.

Ja każdemu swojemu klientowi wysyłam sms z podziękowaniem za kontakt i swoją stroną internetową, tak aby pamiętał o mnie i mógł mnie znaleźć - wówczas jest też większe prawdopodobieństwo że zapisze sobie Twój numer i że Cię poleci następnym klientom. - to również fajnie lojalizuje klientów.

Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz