Obecnie 140 forumowiczów jest online
Obecnie 140 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie konwersji (eventów) zaimportowanych do AdWords z Firebase

Nowicjusz ✭

Cześć!

 Mam problem ze skutecznym mierzeniem konwersji importowanych z Firebase. Reklamuję aplikację mobilną, która działa na Androidzie i na iOSie.

Z importem i mierzeniem konwersji dla Androida nie było problemu, wszystko jest mierzone i wyświetla się w AdWords.

Dwa tygodnie temu uruchomiłem kampanie dla aplikacji iOS. Wszystkie ustawienia kampanii i importowanych konwersji są takie same, jak w przypadku Androida. Jednak z mierzeniem jest coś nie tak.

Mam tysiące wyświetleń i setki kliknięć, a konwersje są sporadyczne lub nie ma ich wcale w niektóre dni. Kampania w displayu na Androida przynosi dziennie ponad 100 różnych konwersji, a ta sama kampania na iOSie rejestruje ich 5-6 dziennie. Liczba wyświetleń i kliknięć w obu kampaniach jest podobna.

 

Mam świadomość, że na różnych systemach operacyjnych mogą być znaczące różnice, ale jest wielce nieprawdopodobne, że na kilkaset kliknięć reklamy na iOSie, tylko 2-3 osoby instalują aplikację.

Kilkukrotnie dzwoniłem na infolinię AdWords i pytałem o to. Konsultanci potwierdzają, że ustawienia kampanii iOS są OK. Choć są zawsze bardzo zaangażowani w problem i starają się pomóc, to wydają się bezsilni w tym temacie.

 

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Macie jakiś pomysł gdzie szukać rozwiązania?

Śledzenie konwersji (eventów) zaimportowanych do AdWords z Firebase

Wszechwiedzący ✭

Cześć Szymon Emotikon: Szczęśliwy

Może spróbuj opisać problem tutaj:

https://groups.google.com/forum/#!forum/firebase-talk

lub tutaj:

https://firebase.google.com/support/contact/troubleshooting/

...?

 

 

________
Booguś