Obecnie 328 forumowiczów jest online
Obecnie 328 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie formularzy wysłanych od urzytkownika z Adwords

Student ✭

Witam, mam problem z podłączeniem się do śledzenia wysłanych formularzy przez klientów z adwords. Posiadam Wordpressa i wtyczkę contact form "contact-form-7 id="4" title="Kontakt". Czy używa się jakieś wtyczki do tego? Prosił bym o instrukcję krok po kroku tag managera. Istnieje możliwość oddzielenia klientów z reklamy adwords od pozostałych?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuseek
kwietnia 2016

Dot.: Śledzenie formularzy wysłanych od urzytkownika z Adwords

Najlepszy Współtwórca

Jeśli wysłanie formularza nie kończy się wyświetleniem strony podziękowania unikalnej dla tego formularza to korzystasz w tagu i reguły monitorującej fakt wysłania formularza. W przeciwnym wypadku zliczasz odwiedziny strony podziękowania.

W tym wątku Maciej podlinkował gotowe instrukcje i szkoda to tu przepisywać:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-Nowych/Sledzenie-formularza-krok-po-kroku/m-p...
Zajrzyj na Forum G. Analytics znajdziesz tam sporo wątków dot. śledzenia formularzy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Zdecydowanie łatwiej będzie Ci śledzić wszystkie wysłania a potem segmentować/filtrować je w G. Analytics. Rozwiążesz też wtedy kwestię ew. atrybucji (konwersje bezpośrednie czy wspomagane w istniejących raportach a nie będziesz tworzył i testował całego własnego mechanizmu na nowo).

Student ✭

ok, a jak podpiąć się z formularzem pod GTM?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuseek
kwietnia 2016

Najlepszy Współtwórca

Jeśli wysłanie formularza nie kończy się wyświetleniem strony podziękowania unikalnej dla tego formularza to korzystasz w tagu i reguły monitorującej fakt wysłania formularza. W przeciwnym wypadku zliczasz odwiedziny strony podziękowania.

W tym wątku Maciej podlinkował gotowe instrukcje i szkoda to tu przepisywać:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-Nowych/Sledzenie-formularza-krok-po-kroku/m-p...
Zajrzyj na Forum G. Analytics znajdziesz tam sporo wątków dot. śledzenia formularzy.

Student ✭

ok, monitoring formularza działa. Połączyłem konto Analytics z Adwords, dodałem w tym pierwszym cel, konwersje wyeksportowałem do Adwords. Jak teraz wysłać informację do Adwords o konwersjach tylko z ruchu płatnego?

Najlepszy Współtwórca
w AdWords będziesz miał odnotowywane konwersje, tylko z kampanii AdWordsowych. Jeśli poprawnie zaciągnąłeś cele/konwersje do AdWordsa to już nic nie musisz robić.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Nie tylko odnotowane ale i przypisane do właściwych kampanii, grup, reklam, słów, rozszerzeń.

Student ✭

ok, czyli stworzyłem nowy tag konwersji Adwords w GTM (odpowiednie id) i odpala się na tą samą regułę co śledzenie formularzy. Wystarczy?

Najlepszy Współtwórca

Rozumiem, że zamiast tagu Analytics uruchamiasz tag AdWords. Jeśli działa to wystarczy.
Od Ciebie zależy, którego rozwiązania będziesz (tag AdWords czy Analytics).
Ponadto za pomocą wybranych kolumn w raportach możesz śledzić konwersje "po kliknięciu"  (nastąpiły bezpośrednio w sesji po kliknięciu) lub wszystkie w których AdWords jednym ze źródeł ruchu.

Student ✭

Jeszcze jedno pytanie, mam formularz i na końcu taką linijkę:

<input class="button" value="Wyślij wiadomość" type="submit">

Jak utworzyć do tego odpalanie GTM?

Mam dodać ręcznie ID? np:

<input id="zapytanie" class="button" value="Wyślij wiadomość" type="submit">

Najlepszy Współtwórca

Jeśli brakuje w Twoim formularzu parametru identyfikującego możesz go uzupełnić w kodzie ew. skorzystać z innego.

Ale to co zacytowałeś dotyczy przycisku a nie formularza jako takiego. Sprawdź ID czy inne parametry na początku kodu formularza.
Zliczanie kliknięć różni się znacznie od zliczania wysłań formularza.
Generalnie chodzi o to, że nie każde kliknięcie przycisku oznacza prawidłowe wysłanie formularza.
Zliczając kliknięcia poznałbyś ilość prób wysłania formularza bez informacji czy wysłanie się powiodło.

Student ✭

Mam coś takiego:

Pozostaje dodać id po form?

<form action="adres url" method="post">
<p><input name="message_name" value="" placeholder="Imię i nazwisko *" required="" type="text"></p>
<p><input name="message_email" value="" placeholder="Adres email *" required="" type="email"></p>
<p><input name="phone" value="" placeholder="Numer telefonu" type="text"></p>
<p><input name="message_topic" value="" placeholder="Temat *" required="" type="text"></p>
<p><textarea type="text" name="message_text" rows="8" cols="50"></textarea></p>
<p><input class="button" value="Wyślij wiadomość" type="submit"></p>
</form>

Najlepszy Współtwórca

Dokładnie tak.
A potem stwórz regułę wysłania formularza z warunkiem tego ID. Ew. możesz korzystać z wartości action i będzie to zmienna "form element".
W prostej sytuacji mając jeden formularz w witrynie, na początku pracy można ustawić w warunku "wszystkie formularze" i po wysłaniu, w trybie podglądu sprawdzić, które parametry są prawidłowo odczytywane przez funkcję formSubmit.