Obecnie 143 forumowiczów jest online
Obecnie 143 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rodzaje konwersji

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Cześć,

Karta Konwersje, pozwala stworzyć kod konwersi z odpowiednią nazwą.

Pytanie, co w sytuacji gdy:

1. Mam 10 różnych kampanii - czy wtedy tworząc konwersję, powonieniem nazywać konwersję w stylu Kampania1_Nazwa_Konwersji ?

2. Czy jeśli mam w ramach jednej kampanii 5 różnych miejsc do konwersji, to powinienem wygenerować 5 różnych kodów konwersji każdy z inną nazwą, czy może w tych 5 miejscach wstawić ten sam kod ?

3. Czy jeśli np. ktoś wejdzie na stronę i zapisze się na newslettera + wypełni formularz kontaktowy, to będzie to liczone w panelu jako 2 konwersje ?

Będę wdzięczny za podanie najlepszych praktyk w tym temacie.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
lipiec

Rodzaje konwersji

Najlepszy Współtwórca

Sugeruje utworzyć te konwersje w Google Analytics i zaciągnąć je do konta Google AdWords.

1. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ konwersją jest np. wejście na podstronę kontakt - w Analyticsie możesz zobaczyć, które kampanie najczęściej konwertują - masz wybór, czy chcesz podglądać Wszystkie konwersje, czy poszczególne utworzone przez Ciebie w Google Analytics.

2. A jakie są to dokładnie miejsca? Konwersjami nie są strony docelowe (bądź nie powinne nimi być), a konkretne podstrony, które powodują pewne działanie użytkowników jak np. kontakt z nami, pobranie pdf itp.

3. Są to dwie odrębne konwersje.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
lipiec

Rodzaje konwersji

Najlepszy Współtwórca

Sugeruje utworzyć te konwersje w Google Analytics i zaciągnąć je do konta Google AdWords.

1. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ konwersją jest np. wejście na podstronę kontakt - w Analyticsie możesz zobaczyć, które kampanie najczęściej konwertują - masz wybór, czy chcesz podglądać Wszystkie konwersje, czy poszczególne utworzone przez Ciebie w Google Analytics.

2. A jakie są to dokładnie miejsca? Konwersjami nie są strony docelowe (bądź nie powinne nimi być), a konkretne podstrony, które powodują pewne działanie użytkowników jak np. kontakt z nami, pobranie pdf itp.

3. Są to dwie odrębne konwersje.

Dominik Myślak

Dot.: Rodzaje konwersji

Student ✭ ✭

Obecnie nie mogę podpiąć Analitycs pod stronę, dlatego muszę mieć rozwiązanie bazujące na Adwords.

Rodzaje konwersji

Najlepszy Współtwórca

Utwórz konwersje, a na kartach kampanie, grupy reklam, słowa kluczowe, reklamy będziesz widział ile co miało konwersji - nie musisz tworzyć x tych samych konwersji dla poszczególnych kampanii.

Każda konwersja = jeden kod

Podstrona kontakt = jeden kod

wysłanie formularza, czyli podstrona podziękowania za wysłanie = jeden kod

itp. itd.

Dominik Myślak