Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport url całego konta - czyli wszystkie linki na koncie

Student ✭ ✭

Szukam raportu AdWords, który do csv wrzuci mi wszystkie linki obecnie wykorzystywane na koncie (czyli we wszystkich kampaniach). 

Próbując robić raport standardowo (przez zakładkę raporty i wybierając końcowy url jako kolumnę) niestety raport pokazuje chyba tylko linki do słów kluczowych (grup reklam), które mają odpowiednią szansę na wyszukanie.

Jeśli dana grupa reklam składa się ze słów kluczowych, wśród których każde ma komunikat: "Mała liczba wyszukiwań" to wtedy taki link do tej grupy reklam nie przechodzi do wspomnianego raportu...

A jak wspomniałem chciałbym również takie linki mieć w raporcie (z ewentualnym komunikatem, że obecnie nie wywołuje się reklama dla tego linku).

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jeśli dobrze rozumiem tworzysz raport łączący teksty reklamowe ze słowami kluczowymi. Problem polega na tym, że słowo kluczowe które nie wyświetliło się w danym zakresie dat nie może być przypisane do tekstu reklamowego. Takie słowo kluczowe nie miało styczności z żadnym tekstem reklamowym dlatego nie jest brane pod uwagę.

Musiałbyś zrobić dwa oddzielne raporty, jeden ze słów kluczowych a drugi z reklam. W csv nie powinno być problemu z połączeniem danych

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

W sumie zależy mi głównie na samych linkach na tę chwilę, ale muszę mieć wszystkie końcowe url-e wykorzystane na koncie nie zależnie czy reklama się wywołała już kiedyś czy nie.

Jak tylko końcowy url wybieram do raportu to pokazuje mi małą liczbę linków, ale są to tylko takie właśnie, które miały jakieś wyświetlenia bo jest ich kilkanaście razy mniej niż grup reklam, nie pokazuje mi tych które mają małą liczbę wyszukań.

Student ✭ ✭ ✭

Jest jeszcze jedna opcja która przyszła mi do głowy. Odpal edytor AdWords i zrób eksport całego konta w csv. Będzie trochę śmietnik w pliku ale powinno być wszystko czego potrzebujesz. Po usunięciu niektórych kolumn powinno być ok.

Nowicjusz ✭

Super myslEmotikon: Szczęśliwy