Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport końcowego url - nie odświeża linku po zmianie w reklamie

Student ✭ ✭

Zgłaszam błąd w adwords. 

Kilka dni temu zmieniłem adresy z http na https w końcowym adresie url w reklamach.

 

Na karcie raportów wybieram raport podstawowy -> końcowy url. (zakres dat dzisiaj lub wczoraj) i co ciekawe, na raporcie są cały czas widoczne stare adresy url z http:// .... 

 

Wg mnie, albo google nie odświeża tych danych, albo odświeża je po X dniach... Ale trochę to nielogiczne, bo przecież raport generowany jest z reklam rzeczywistych na tę chwilę (jeśli ustawię zakres dat, dziś  lub jutro), a nie archiwalnych... 

Raport końcowego url - nie odświeża linku po zmianie w reklamie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie bawiłem się za dużo tymi raportami, ale pierwsze co mi przyszło na myśl to:

 

1. Sprawdź czy przypadkiem nie masz poprzedniej wersji (http) Końcowego adresu URL na poziomie słów kluczowych. Jeżeli tak, to zmiana na poziomie reklamy nic nie da, bo w pierwszej kolejności zostanie wzięty pod uwagę końcowy url ze słowa. 

 

2. Czy oprócz zmiany w reklamach tekstowych zmieniłeś też URLe w Linkach do podstron? Nie wiem co dokładnie widzisz w raporcie, ale być może ten raport pokazuje Ci skuteczność dla URLi z reklam i sitelinków..

 

Daj znać czy rozwiązałeś problem, bo może to być pomocne dla innych w przyszłości ;-)