Obecnie 366 forumowiczów jest online
Obecnie 366 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje po obejrzeniu

Student ✭ ✭

Jak Adwords liczy konwersje po obejrzeniu dla reklam w sieci reklamowej w takiej sytuacji:

1 użytkownik widzi reklamę 

2 wchodzi na stronę (po raz pierwszy w życiu) i konwertuje

?

Chodzi mi o to, skąd Adwords będzie wiedział, że ten, który skonwertował to wcześniej widział reklamę? Przecież w momencie obejrzenia reklamy użytkownik nie miał żadnego ciastka w przeglądarce, które by powiązało jedno z drugim...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konwersje po obejrzeniu

Najlepszy Współtwórca
System AdWords wie dokładnie "komu", kiedy i którą reklamę wyświetlił. Identyfikacja następuje również za pomocą ciasteczek. Na podstawie tego przyporządkowania realizowane są konwersje po wyświetleniu (o ile użytkownik nie zablokował wszystkich lub wybranych ciastek). AdWords wyklucza z konwersji po obejrzeniu sytuacje interakcji użytkownika z reklamą, więc w wynikach otrzymujemy wyłącznie scenariusz o jakim piszesz z tym że Twoje "w życiu" to okno konwersji (domyślnie 30 dni z możliwością zmiany do max 90).
Dzięki takiemu przyporządkowaniu realizowany może być też capping w reklamach GDN.

Konwersje po obejrzeniu

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Skrypt Google (AdSense) umożliwia wyświetlenie reklamy w danej witrynie i przy okazji dodaje ciastko do przeglądarki użytkownika.