Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersja równa zero

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Na moim koncie pojawiają się konwersje, których wartość wynosi 0. Jak to możliwe? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy to znaczy, że jest jakiś błąd konfiguracji śledzenia konwersji czy coś innego?

conv_screen.jpg

Poniżej moje ustawienia

conv_ust.jpg

Konwersja równa zero

Student ✭ ✭ ✭

Cześć

Czy to jedyna konwersja jaką masz skonfigurowaną?

Generalnie sprawa jest dziwna, bo zawsze należy przypisać jakąś wartość domyślną dla konwersji.

Pytałaś support?

Konwersja równa zero

Nowicjusz ✭

Tak, jest to jedyna konwersja jaką mam skonfigurowaną. Hmm... w takim razie chyba napiszę do supportu bo nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. 

Konwersja równa zero

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

@Alicja S możesz wkleić kod (z zamaskowanymi danymi id), który używasz do śledzenia konwersji. Osobiście uważam, że prawdopodobnie może być tak, że przekazujesz informację o konwersji z wartością wynoszącą "0,00". Oczywiście jest to zupełnie co innego niż wartość pusta "NULL" i dlatego możesz mieć takie, a nie inne informacje w AdWords. Wstaw na "sztywno" wartość konwersji w kodzie np: 20,00 i sprawdź czy informacje o wartości konwersji będą zliczane poprawnie. Jeżeli tak będzie oznacza to, że wartość, którą wstawiasz może mieć błędny format lub zupełnie co innego. Warto wtedy sprawdzić w Narzędziach dla programistów w zakładce Consola co ciekawego się tam dzieje, oraz we fragmencie kodu, w którym jest osadzona informacje o konwersji AdWords.

Pozdrawiam,

Łukasz