Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersja - przejście ze strony A na stronę B

Student ✭

Konwersja ma być generowana podczas przejścia z podstrony "Oferta" na podstronę "Kontakt". Inne wejścia na podstronę Kontakt nie mają być zaliczane jako konwersja.

Rozumiem, że zastosowanie GTM będzie niezbędne. Czy w dobry sposób podchodzę do tematu i reguła uruchamiająca kod ma wyglądać tak:

gtm-ref.PNG

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
września 2016

Dot.: Konwersja - przejście ze strony A na stronę B

Wschodząca Gwiazda
Zastosowanie GTM nie jest niezbędne, aczkolwiek ułatwia zadanie, jeżeli już go stosujesz.
Ale równie dobrze można umieścić na stronie kontakt kod JavaScript, który będzie sprawdzał zmienną document.referrer i jeśli będzie ona pasować do ciągu znaków "adresstrony.pl/oferta" wówczas się wykona kod konwersji.
Wracając do GTM to oprócz warunku Referrer równa się http://adresstrony.pl/oferta (musisz podać adres wraz z protokołem, lepiej jest wykorzystać przy definiowaniu warunku opcję "zawiera") to oczywiście jeszcze trzeba umieścić warunek, dotyczący strony kontakt, czyli:
Page Path zaczyna się od /kontakt
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
września 2016

Dot.: Konwersja - przejście ze strony A na stronę B

Wschodząca Gwiazda
Zastosowanie GTM nie jest niezbędne, aczkolwiek ułatwia zadanie, jeżeli już go stosujesz.
Ale równie dobrze można umieścić na stronie kontakt kod JavaScript, który będzie sprawdzał zmienną document.referrer i jeśli będzie ona pasować do ciągu znaków "adresstrony.pl/oferta" wówczas się wykona kod konwersji.
Wracając do GTM to oprócz warunku Referrer równa się http://adresstrony.pl/oferta (musisz podać adres wraz z protokołem, lepiej jest wykorzystać przy definiowaniu warunku opcję "zawiera") to oczywiście jeszcze trzeba umieścić warunek, dotyczący strony kontakt, czyli:
Page Path zaczyna się od /kontakt
Tomasz Ciepłucha