Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod do badania konwersji na kom po telefonie

Magister ✭

witam,

jaki pod użyć aby była zliczana konwersja w google analytics pod tym jak klient wejdzie z adwords i naciśnie kliknięty numer telefonu i zadzwoni do firmy ? 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Michał zerknij do tego artykułu supportu https://support.google.com/adwords/answer/6095883

Pamiętaj jednak, że numer jaki będzie podmieniany nie będzie stały i będzie się zmieniał, co rodzi pewne komplikacje, jeśli Klienci zapiszą numer i będą starać się dzwonić ponownie.

Zastanów się nad innym rozwiązaniem. Np. podmienianiem numeru telefonu jeśli skrypt wyłapie, że odwiedziny są z AdWords, czyli w linku pojawił się tag gclid. Programista może napisać taki skrypt i wtedy numer telefonu podmieniany jest na jakiś firmowy, który nie występuje normalnie na stronie. Wtedy na ten podmieniany będą dzwonić tylko Ci wchdozący z AdWords. 

Dominik Myślak

Magister ✭

mi chodzi o numer nie w reklamie a numer umieszczony i klikalny na stronie klienta

Najlepszy Współtwórca

a o czym ja piszę?

Dominik Myślak

Magister ✭

"Pamiętaj jednak, że numer jaki będzie podmieniany nie będzie stały i będzie się zmieniał, co rodzi pewne komplikacje, jeśli Klienci zapiszą numer i będą starać się dzwonić ponownie."  

- a ja mówie o podpięciu kodu pod numer umieszczony na stronie a nie w reklamie

Najlepszy Współtwórca

Michał, a czy ja piszę o podmianie numeru w reklamie? Emotikon: Mrugający

Przeczytałeś instrukcję z linku jaki wkleiłem?

Dominik Myślak

Magister ✭

tak, i taki wysłałem do wdrożenia 

Profesjonalista ✭ ✭

@Michał Lech Jest taka możliwość, trzeba jakiś kod w Analytics zaimplementować na www(przynajmniej Krzysztof Modrzewski tak mówił na szkoleniu Adwords w akademii jakiś rok temu)

@Maciej Lewiński Może będzie wiedział jak to zrobić?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Usunąłem poprzednią wiadomość, bo sam coś krzywo przeczytałem Emotikon: Szczęśliwy

Ale konwersja z połączenia po kliknięciu numeru na stronie wymaga po pierwsze stosowania numeru przekierowania Google, a po drugie taka konwersja będzie widoczna tylko w AdWords, a nie w Analytics.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C doszliśmy do tego na priv z @Michał Lech :-), właśnie u klienta zaimplementowałem i chula, chociaż nie zmierzymy i tak "przepisań" numeru z deskop na mobile, to chociaż na mobile będzie można zaimplementować Docelowe CPA :-).

Ale dzięki za odpowiedź @Tomasz_C :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Profesjonalista ✭ ✭

@Tomasz_C Nie prawda, tzn. Jeśli chcesz mierzyć te z deskopa to tak, ale pamiętaj że te numery działają dynamicznie i to nie ma sensu, lepiej jest mierzyć już tylko na mobile. Chyba nie da się "na stale" wygenerować numeru.

Czy się mylę?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz