Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kiedy AdWords zabiera ruch Organic ?

Nowicjusz ✭

Załóżmy taką sytuację.

Reklamujemy się w niewielkim stopniu w AdWords. 
Nagle stwierdzamy, że zwiększymy budżety i zaczniemy coraz więcej ruchu przyciągać z reklamy płatnej.
Zawsze gdzieś jest jednak jakaś granica, której nie wolno przekroczyć.

Idealnie jest jeśli mamy synergię czyli wzrasta nam całkowity ruch na stronie w zwiększenia środków na reklamę. Jednakże pojawia się zagrożenie czy reklamy nie zabierają zbyt dużo ruchu organicznego, przecież klient częściej kliknie w organiczny wynik wyszukiwania jeśli na górze nie będzie reklamy AdWords.

Czy są jakieś sprawdzone metody, które będą badały wpływ zwiększonego ruchu spowodowanego przez zwiększone budżety w AdWords na spadki w ruchu organicznym ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Możesz śledzić ten wpływ za pomocą raportu Wymiary-Płatne/organiczne. Z moich doświadczeń wynika, że warto się reklamować pomimo obecności w wynikach organicznych ponieważ ilość wejść rośnie wtedy ok dwukrotnie (u mnie średnio o ok 120%), czyli mamy mały efekt synergii. Ludzie chętniej klikają w wynik organiczny jeśli wcześniej widzieli Adwords na górze.

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Uzupełniając jedynie: jeśli masz mały budżet, to wyświetlaj reklamę na frazy gdzie nie ma Cię w TOP10.

W zależności od tego co sprzedajesz i jaki masz budżet, jeśli wystarczający i sprzedajesz produkty, to niektóre firmy nawet reklamują się w zakupach Google żeby jeszcze bardziej zwiększyć ekspozycje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Kiedy AdWords zabiera ruch Organic ?

Wschodząca Gwiazda

Pamiętaj, że nawet jeśli nie ma linków sponsorowanych, to nie znaczy, że wszyscy klikają w pierwszy organiczny wynik. Nawet czasem przechodzą dalej kierując się trafnym opisem (ciekawym dla odbiorcy). AdWordsem można fajnie zarządzać hasłem reklamowy, bo np. masz 2 tygodniową promocję. W AdWords taka informacja może się pojawić w ciągu godziny, w organicznych ... wiadomo :-).  Może będziesz miał ochotę zmienić stronę docelową, pod daną frazą np. masz info z darmową dostawą, co będzie lepiej konwertowało. AdWordsem podmienisz LP szybko, w organicznych to może potrwać ... :-). SEO i reklama PPC się uzupełniają, a nie wykluczają. Pozdrawiam Adaśko

Wszechwiedzący ✭

Mogę jeszcze dodać, że wspomniane przeze mnie zjawisko ma swoje źródło także w fakcie, że większa klikalność w obszarze organicznym (przy jednoczesnym wyświetlaniu w AdWords na początku) zwykle podnosi pozycje w tychże wynikach organicznych na daną frazę (przy innych czynnikach niezmiennych). Ma to na pewno swój wpływ na wspomnianą niewielką synergię stosowania AdWords przy obecności w wynikach organicznych.

________
Booguś