Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak wyłączyć zliczanie konwersji przez AdWords

[ Edytowane ]
Student ✭

Hej,

ustaliłem kilka różnych konwersji w GA i importowałem do AdWords. Po jakimś czasie zrezygnowałem z jednej z konwersji - usunąłem z AdWords a w GA wyłączyłem cel. Niestety przy podsumowaniach kampanii zlicza mi nadal te konwersje, których już nie chce w kolumnie "Konwersje". Czy jest jakiś sposób żeby ich nie uwzględniało?

Edit: w zakładce "Konwersje" w wierszu Łącznie – wszystkie działania powodujące konwersje oprócz usuniętych wyświetla poprawnie natomiast Suma – wszystkie działania powodujące konwersje uwzględnia te "stare" konwersje. Przynajmniej tak mi się wydaję...

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
styczeń

Dot.: Jak wyłączyć zliczanie konwersji przez AdWords

Profesjonalista ✭ ✭

Hej Konrad,

Nie ma mozliwosci usuniecia historycznych konwersji.

System przestanie je zliczac od daty usuniacia danej konwersji.

Mozesz natomiast dodac segment i podzielic widok wedlug nazwy konwersji.

Capture.JPG

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

A sprawdzasz z datą po usunięciu tego celu konwersji?

Dominik Myślak

Student ✭

Sprawdzam wyniki z całego miesiąca. Usunięcie konwersji nastąpiło gdzieś w środku miesiąca. Chciałbym wyniki z jednego miesiąca bez uwzględniania tej jednej konwersji.

Najlepszy Współtwórca

Ale te konwersje były prawda? Sprawdź, czy sumuje również te usunięte, ale po dacie usunięcia z konta Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Student ✭

Po usunięciu zlicza prawidłowo ale nie z tym jest problem. Chciałbym, żeby w kolumnie Konwersje w widoku głównym w danych z ostatniego miesiąca nie były zliczane te konkretne konwersje.

Widać to na screenie - pierwsza wartość "Łącznie - wszystkie działania powodujące konwersje oprócz usuniętych" jest ok natomiast wyświetla mi wartości z tego drugiego wiersza.

konwersje.jpg

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
styczeń

Profesjonalista ✭ ✭

Hej Konrad,

Nie ma mozliwosci usuniecia historycznych konwersji.

System przestanie je zliczac od daty usuniacia danej konwersji.

Mozesz natomiast dodac segment i podzielic widok wedlug nazwy konwersji.

Capture.JPG

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”