Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Gdzie znaleźć wynik jakości w sieci reklamowej?

Nowicjusz ✭

Czy jest jakaś kolumna pokazująca wynik jakości - słów kluczowych, miejsc docelowych w sieci reklamowej?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Wynik jakości jest obliczany za każdem razem, kiedy nasza reklama walczy o daną jednostkę reklamowej na danej stronie (na jednej stronie może być klika takich jednostek). Nie mam możliwości zobaczenia jego wartości na koncie AdWords.

Nowicjusz ✭

To w takim razie jak optymalizować kampanie display?? Chodzi o mi kampanię kierowaną na miejsca docelowe?

Najlepszy Współtwórca

Na podstawie np. konwersji, współczynnika konwersji, zaangażowania użytkownika (czyli też poniekąd możesz takie konwersje ustawić).

Załóż sobie jakiś cel dla kampanii w sieci reklamowej i na podstawie ustawionych konwersji, czy działań użytkowników możesz np. kierować tylko na bardz odobre strony docelowe.

Natomiast poczytaj również o sposobach kierowania w sieci reklamowej - to ogrom możliwości, któe również moesz testować, by kampania była skuteczniejsza - realizowała Twoje założone cele.

Oczywiście różne wersje graficzne tych samych rozmiarów bannerów - ale to raczej oczywiste.

Możesz również testować różne strony docelowe i na bazie wyników podejmować decyzję, która strona docelowa jest lepsza.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Domink ma rację. Musisz patrzeć na wskaźniki, które Cię zadowolą. Więcej na https://support.google.com/partners/answer/2404178?hl=pl&ref_topic=6289023 

Nowicjusz ✭

Czy jest sens w takim razie robić jakiś podział na grupy reklam w kampanii w sieci reklamowej kierowanej na strony docelowe tzn.

1. oddzielić automatyczne miejsca od wybranych,

2. kierować reklamy na strony o podobnej tematyce,

3. oddzielna grupa dla każdego miejsca,

4. kierowanie na szeroki zakres miejsc

Przyznam, że takie pytanie spotkało mnie na egzaminie i nie wiem 1 czy 2??

Najlepszy Współtwórca

a może 1 i 2...

kierowanie możesz robić również po odbiorcach na rynku - osobna grupa

możesz łączyć metody kierowania i wyciągać wnioski, które są skuteczniejsze dla ciebie

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Ja rozumiem, że trzeba testować, eksperymentować i sprawdzać konwersję. Rozumiem, że kluczem do sukcesu jest znajomość grupy docelowej. Po prostu zdziwiło mnie to pytanie na teście i tyle.