Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM - Mierzenie konwersji Adwords na wysłanie formularza

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy istnieje możliwość skonfigurowania mierzenia konwersji w GTM z wykorzystaniem wyłącznie kodu śledzenia konwersji Adwords (bez Analytics).

Znalazłem taki poradnik: https://www.hallaminternet.com/form-event-tracking-with-google-tag-manager/ ale wykorzystuje on Google Analytics. Chciałbym to osiągnąć w podobny sposób, ale w tym konkretnym przypadku chciałbym wykorzystać jedynie mierzenie konwersji w Adwords.

Jest to formularz bez "thank you page", więc trzeba sprawdzać wysłanie formularza (tak jak w poradniku).

Czy po skonfigurowaniu reguły (trigger), tak jak w zamieszczonej instrukcji, będę mógł do niej przypisać zwykły tag konwersji adwords, zamiast uniwersalnego tagu Analytics? Czy raczej w takiej konfiguracji tag nie zostanie odpalony po wysłaniu formularza?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: GTM - Mierzenie konwersji Adwords na wysłanie formularza

Wschodząca Gwiazda
Nie czytałem tego poradnika, ale jeśli reguła działa dla jednego tagu, to zadziała dla dowolnego.
W związku z tym jeśli poprawnie skonfigurujesz regułę, która będzie wyzwalana w momencie wysłania formularza, to możesz jej użyć do uruchomienia tagu konwersji AdWords.
Tomasz Ciepłucha