Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Atrybucja Adwords - raporty na różnych urządzeniach

Student ✭ ✭

Dzień dobry,

zapewne bedziecie mi wstanie powiedzieć, czego nie rozumiem. Poniżej 2 raporty - wspomagające i ścieżki. Oczywiście ten sam okres Emotikon: Mrugający
atrybucja.jpg

I teraz - jak dobrze rozumiem raport urządzeń wspomagających (lub, jak nie rozumiem) to mobile wspomógł 72 razy desktopa
Czyli 227 konwersji z ostatnieo kliknięcia + 72 konwersje na desktop wspomagane.
Wsp. wspomagania pokazuje, że 32% mam dodatkowych konwersji dzięki mobile.Czyli razem 299?
A dlaczego w ścieżkach urządzeń mam tylko 4 sztuki dla mobila wspomagającego desktop?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Dariusz,

W raporcie sciezek mozliwa jest sytuacja gdy ktos zaczal proces zakupowy na urzadzeniu mobilnym (kilknal jedna reklame) i skonczyl na tym samym urzadzeniu (kliknal inna reklame) - wtedy pokaze jako wspomagane.

Moim zdaniem srednio przydatny raport.

W raporcie sciezek zobaczysz informacje tylko o konwersjach pomiedzy roznymi urzadzeniami.

Jeszcze taka ciekawostka:

W raporcie sciezek nalezy byc zalogowanym do uslug Google aby byl mozliwy pomiar.

W pozostalych przypadkach Google stara sie oszacowac dane za pomoca algorytmow.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭ ✭

Czyli - 227 konwersja mobile, w tym(czy ponad to)72 wspomagane, w tym 68 mobile - mobile, pozostałe 4 mobile - desktop?

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

227 Konwersji mobilnych w tym 72 wspomagane.

Generalnie cale to narzedzie jest raczej pogladowe.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”