Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords i Analytics - śledzenie przychodów e-commerce

Nowicjusz ✭

Cześć,

Chciałbym na koncie Adwords posiadać kolumnę z informacjami, jaki przychód przyniosła konwersja danej reklamy/grupy/kampanii.

W Analyticsie mam dobrze działający moduł e-commerce z przychodami. Wiem jaki przychód wygenerowało dane źródło/kampania Adwords. Czy istnieje możliwość importowania z Analyticsa do Adwords informacji o przychodach z moduły e-commerce? Jeśli tak to jak sprawnie przeprowadzić taką operację?

Sytuacja wygląda tak, że mam połączone konta Analytics i Adwords, ale nie mam zaimportowanych celów (cele w Analytiscie mam 3, w tym jeden to transakcje e-commerce). Obecnie w Adwords mam włączone śledzenie konwersji dzięki umieszczeniu tagu na stronie z podsumowaniem zamówienia. W taki sposób zliczam konwersje.

I teraz, czy najlepiej zaimportować z Analyticsa jeden cel (transakcje) i utworzyć z niego nową konwersję, a potem wyłączyć starą (tag Adwords na stronie z podsumowaniem zamówienia). Nie chcę, aby konwersje w raportach się dublowały, ani stracić archiwalnych wyników. Pomożecie?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Dot.: Adwords i Analytics - śledzenie przychodów e-commerce

Student ✭ ✭ ✭
Andrzej, możesz zmodyfikować swój kod konwersji AdWords aby dodawał też wartość transakcji.

Jeżeli natomiast masz już wdrożony e-commerce do Analytics, to najprościej będzie zaimportować transakcje jako konwersja w AdWords - tam w trakcie ustawienia zaznaczyć "pobierz wartosc transakcji z analytics". Oczywiście obecną konwersję kodu AdWords będziesz musiał wyłączyć aby nie dublować konwersji.
Paweł Rabinek