Obecnie 278 forumowiczów jest online
Obecnie 278 forumowiczów jest online
Tutaj możesz zapytać i dowiedzieć się jak monitorować ogólną skuteczność i zrozumieć statystyki konta, śledzenie konwersji czy generowanie raportów.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 klik 9 konwersji - jak to jest mozliwe?

Magister ✭
Hej, Wczoraj uruchomilem nowa kampanie. Zebrala tylko kilka klikow poki co. Ale jest jedno slowo kluczowe dostalo 1 klik i 9 konwersji. Jak to jest mozliwe? Dzieki
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
grudzień

Wschodząca Gwiazda

A może ktoś coś testował?

Jak bardzo chcesz sprawdzić jak do tego doszło to stwórz w GA segment użytkowników z 9 transakcjami - raczej nie powinno być ich dużo Emotikon: Szczęśliwy - i wówczas możesz wyłapać tego delikwenta i przeanalizować całą jego aktywność za pomocą eksploratora użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

No pewnie przyczyna jest taka, że w ustawieniach konwersji w AdWords na poziomie Liczba masz wybrane "Wszystkie" a nie "Jedna"... Wtedy jak się komuś czasami ręka zatrzęsie to różne rzeczy się dzieją Emotikon: Mrugający Oczywiście pozostaje otwarte pytanie na czym ta konwersja polega.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Pytanie co to za konwersja - czy to jedna i ta sama była 9 razy, czy może było 9 różnych konwersji?

Włącz segment "Konwersje > Nazwa konwersji"  i sprawdź o jakie konwersje dokładnie chodzi.

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭

Siemka Boogus!

Zgadza się mam ustawione wszystkie. 

Konto ecommerce i nie śledzę w AdWords nic poza transakcją.

Teraz próbuję to zrozumieć:

Ten ktoś od 9 konwersji musiał kupić 9 różnych rzeczy osobno?

Edit:

@Tomasz_C: Mam tylko jeden typ konwersji: sprzedaż

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Teoretycznie odpowiedź jest prosta: jeśli naliczyło 9 konwersji to znaczy, że 9 razy uruchomił się kod na stronie konwersji. Pytanie teraz - jak słusznie zauważył Tomek - czy to było 9 różnych - czy 9 tego samego pacjenta...?

________
Booguś

Magister ✭

Mam tylko jeden typ konwersji - sprzedaż.

Więc chyba 9 tego samego pacjenta? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Czy jest jeszcze jakaś inna opcja?

Wschodząca Gwiazda

Czysto teoretycznie użytkownik mógł kliknąć w reklamę i zrobić jeden zakup a potem jeszcze 8 razy wracać na stronę przez wejścia bezpośrednie (np. z ulubionych) i dokonywać zakupu. Jeżeli te pozostałe 8 transakcji miało miejsce w ciągu 30 dni (domyślne okno konwersji) to wszystkie te konwersje będą przypisane do tego jednego kliknięcia.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

To jest zrozumiale. Dzięki

Ok, czyli skoro kampania jest aktywna od wczoraj to ktoś po prostu 9 razy dokonał transakcji z tego jednego kliku.

Są to produkty B2B więc możliwe, że kupował osobno dla innych działów itp.

O ile nie był to jakiś błąd..

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
grudzień

Wschodząca Gwiazda

A może ktoś coś testował?

Jak bardzo chcesz sprawdzić jak do tego doszło to stwórz w GA segment użytkowników z 9 transakcjami - raczej nie powinno być ich dużo Emotikon: Szczęśliwy - i wówczas możesz wyłapać tego delikwenta i przeanalizować całą jego aktywność za pomocą eksploratora użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

Piękne dzięki Tomasz!

Nareszcie mam okazje aby zacząć używać tego narzędzia (eksplorator).

Trochę się tym przedtem bawiłem ale jakoś nigdy nie znalazłem sensownego powodu aby tego użyć.

A tu proszę taka perełka dzisiaj.

Wygląda na to, że ten użytkownik spędza u klienta sporo czasu i pieniędzy. 

78 transakcji w tym miesiącu. 

Przychodzi z różnych źródeł i siedzi na stronie godzinami. Wątpię aby to były test bo firma, w które pracuję utrzymuje ten sklep i całą infrastrukturę. Wiem, że nikt od nas nie siedzi na tej stornie całym wieczorami....

Bardzo ciekawy przypadek.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!