AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 350 forumowiczów jest online
Obecnie 350 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zmiana kodu GA

Nowicjusz ✭

czesc,

mam tai problem:

w GA widze bardzo duzy traffic ta mojej stronie. nie jest on powiazany z moim aktywnosciami.

malo tego, na zaimplemetowanym np. czacie nie widze userów, którzy rzekomo wg GA sa na stronie.

(zawsze zgadzało się 1:1, a teraz widze w danej chwili np. 50 użytnowków wg GA vs 0 na czacie)

wszystkie te wejscia widze jako direct.

kiedys mialem taka sytuacje ze widzialem taki duzy traffic, ktos skopiowal moja strone (lacznie z kodem GA), ale wtedy widzialem skad ten traffic przychodzil a teraz nic.

MOge to jakos dokladniej sprawdzic? alternatywnie czy moge zmienic kod GA (wygnerowac nowy, a ten usunąć?)

z gory dzieki za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: zmiana kodu GA

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Jarek,

Na początek sugeruję wstrzymać się z pomysłem zmiany kodu.

Po zmianie musiałbyś się przełączać między kontami aby zobaczyć dane z poprzedniego.

Można prosto zweryfikować twoją teorię.

Wejdź w Pozyskiwanie -> Cały Ruch -> Kanały

Kliknij dodatkowy wymiar i dodaj: Nazwa hosta:

Przechwytywanie.PNG

Datę ustaw jako dzisiejszą.

W ten sposób zobaczysz czy ten ruch jest rzeczywiście z innego WWW.

Jeśli tak, to ustawimy filtry aby wykluczyć tych użytkowników, a ty będziesz mógł się skontaktować z adminem problematycznej strony.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: zmiana kodu GA

Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze ustaw sobie filrt "host" wg wzoru na zdjęciu. To wyeliminuje ci ruch, który jest wywoływany przez inne hosty. Ps. on nie zadziała wstecz, ale zabezpieczy cię na przyszłość.

Zrzut ekranu 2018-06-10 o 10.27.38.png

zmiana kodu GA

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Jeśli przechodzimy od razu do filtrowania to pozwolę sobie jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy.

Filtry trawle usuwają dane, które wykluczasz.

Tzn. nie ma możliwości wyłączenia filtru wstecz.

Dlatego warto utworzyć dodatkowy widok gdzie są dane bez filtrów.

Właściwie to chyba najlepiej od razu po utworzeniu konta Google Analytics.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

zmiana kodu GA

Wschodząca Gwiazda

Krzysztof ma rację. Warto po wprowadzeniu filtra sprawdzić czy widzimy ruch w trybie "CZAS RZECZYWISTY".