Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

zliczenie kontaktów

Nowicjusz ✭

Witam, tworzę swoje pierwsze cele w Analitycsie. Większość z nich ustawiam na zasadzie strony (Miejsce docelowe), która się wyświetla, więc nie ma problemu. Problem jest natomiast z buttonem "GET IN CONTACT". Po kliknięciu następuje przekierowanie do Outlooka. Wybrałem więc Zdarzenie jako typ. Pozostaje kwestia ustawień Kategorii i Działania. Etykietę i Wartości zostawiłem póki co puste, ale nie wiem czy też się nie przydadzą w tym przypadku. W Kategorii dałem kontakt a w Działaniu kliknięcie. Nie wiem czy nie za bardzo łopatologicznie to wpisałem, ale w każdym razie ta reguła nie zadziałała Emotikon: Szczęśliwy Czy w takim przypadku istnieje jakieś sprawdzone rozwiązanie? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

zliczenie kontaktów

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

To jest sprawdzone rozwiązanie, ale prócz ustawienia tzw. zdarzenia trzeba wdrożyć te elementy pod przycisk. 

Zerknij np. na ten wątek na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zarzadzanie-kontem-i-uzycie/Sledzenie-zdarzenia-w-Google-A...

A tutaj temat z wczoraj. Najlepiej to zrobić wdrażając Google Tag Managera i już w nim ustawić zdarzenia, a następnie na ich bazie zrobić cele konwersji.

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Sledzenie-celow-i-e-commerce/Klikniecie-w-link-brak-konwer...

Dominik Myślak

zliczenie kontaktów

Nowicjusz ✭

Dostałem prośbę, aby to chodziło przez GTMa. W GTMie mam więc ustawione co trzeba (tag testowy się odpala, trigger jest ok). Pozostaje więc kwestia synchronizacji GA z GTM. Pytanie, czy dobrze rozumiem jak uzupełnić wartości w GA w typie zdarzenia. W GTMie mam Track Type - Event, Category - Event, Action - Click text. Na końcu podałem oczywiście ID Tracking z GA.

W Analitycsie więc (który mam w wersji PL dla odmiany) w Kategorii powinienem dać Zdarzenie, a w Działaniu kliknięcie po prostu?

zliczenie kontaktów

Wschodząca Gwiazda

Category to {{Event}} czy Event ?

zliczenie kontaktów

Nowicjusz ✭

Category w GTM to {{Event}}