Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zliczanie celów w GA

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć!

Mam serdeczną prośbę.

Chce zliczać konwersję w adwords rozumianą jako wysłania formularza kontaktowego na www.devire.pl/o-devire

Ustawiłem zdarzenie w GTM. W GA zliczają się zdarzenia. Nie działa mi natomiast zliczanie celów. Cały czas pokazuje 0 pomimo, że liczba zdarzeń stale rośnie.

Podpowiedźcie co mogłem zrobić źle. Chciałbym pójść dalej i działający cel aimportować do Google adwords.

dzięki za pomoc.1.jpg2.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

zliczanie celów w GA

Wschodząca Gwiazda

Ja tam widzę, że po kliknięciu przycisku "Wyślij" uruchamiane jest zdarzenie, które przesyła następujące dane:

Running command: ga("gtm15.send", {hitType: "event", eventCategory: "Submit Form Button", eventAction: "Click", eventLabel: "/o-devire/", eventValue: undefined})

Zdarzenie wysyła się bez względu na to, czy wypełniłem formularz, czy nie - za każdym razem jak klikam "Wyślij" i nic więcej się nie wysyła.

Wejdź do Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia i sprawdź jakie zdarzenia Ci się zbierają.

Tomasz Ciepłucha

zliczanie celów w GA

Wschodząca Gwiazda

Być może nie opublikowałeś kontenera po wprowadzeniu zmian i dlatego wysyłają się nieprawidłowe informacje o zdarzeniu?

Tomasz Ciepłucha

zliczanie celów w GA

Nowicjusz ✭ ✭

Tomek,

GTM wysyła dane do analyticsa dobrze - tj rejestruje liczbę wypełnień. taj, jak pisałem - nie mogę jednak pójść dalej i ustawić tego zdarzenia jako cel w analytics, żebym następnie mógł zaimportować to do GA

jak mogę zrobić przez GTM, żeby zliczało mi tylko rzeczywiście wysłane formularze?

zliczanie celów w GA

Wschodząca Gwiazda

W swoim poście dałeś zrzut ekranu, na którym pokazujesz konfigurację celu i masz tam ustawione takie warunki:

Kategoria = Formularze

Działanie = Wypełnienia

Etykieta = Zlecenie projektu

Natomiast to, co wysyła się do Analytics w momencie kliknięcia przycisku "Wyślij", to:

Kategoria = Submit Form Button
Działanie = Click
Etykieta = /o-devire/

Jeżeli skonfigurujesz swój cel wg. tego, co powyżej, to będzie zliczany - oczywiście po kliknięciu przycisku i nie koniecznie wysłaniu formularza.

Żeby śledzić rzeczywiste wysłania formularza (z tego co widzę, jest to CF7 w WP) to skorzystaj z rozwiązania, które opisałem w tym wątku:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Pytania-dotyczace-Menedzera/Dodawanie-kodu-wysylania-formu...

Tomasz Ciepłucha

zliczanie celów w GA

Nowicjusz ✭ ✭

dzięki.

jak mam zmienić zatem to, co wysyła się do analyticsa skoro wysyłają się już dobre dane (w zdarzeniach są liczby przy takich nazwach, jakie podałem na zrzutach).

pytanie co mam zrobić z tym dalej Emotikon: Szczęśliwy

zliczanie celów w GA

Nowicjusz ✭ ✭

przerobie wątek, który mi podesłałeś. jeśli będę mieć problem - dam znać

zliczanie celów w GA

Wschodząca Gwiazda

Mateusz - odpowiadając na Twoje pytanie z poprzedniego postu - jeśli wysyłasz do Analytics dane o zdarzeniu z określoną kategorią, działaniem i etykietą i chcesz ustawić cel, to musisz przy konfiguracji celu w GA ustawić dokładnie te same wartości.

Masz zatem dwa wyjścia, albo w konfiguracji celu zmień ustawienia na te, które się już przesyłają:

Kategoria = Submit Form Button
Działanie = Click
Etykieta = /o-devire/

albo zostaw konfigurację celu, taka jaka jest obecnie w GA i zmień w GTM tag Analytics przesyłający zdarzenia, by przesyłał zdarzenie z następującymi ustawieniami:

Kategoria = Formularze

Działanie = Wypełnienia

Etykieta = Zlecenie projektu

Podsumowując - jedno do drugiego musi pasować Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha