Obecnie 173 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

user id

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,  
mam kilka pytań dotyczących zbierania danych o użytkownikach domeny przykładowo gra.pl.
W jaki sposób mogę pozyskać potrzebne mi dane:
1) skąd przyszedł użytkownik,
2) gdzie jest teraz (poziom/misja),
3) na którym poziomie skończył grę,
4) czy kupuje kredyty na stronie,
5) kiedy pierwszy raz wykupuje,
6) ile płaci (jaką kwotę)

Czy zobaczę te dane w raportach GA, jeżeli skonfiguruję user id?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Natalia

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
września 2015

Dot.: user id

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Niestandardowe zmienne to pozostalosc po starym (jeszcze dzialajacym) klasycznym Google Analytics. Wlasne zmienne to nowsze, lepsze zmienne niestandardowe.

Po wlaczeniu modulu e-commerce i wlasnych zmiennych, ktore beda np. zbierac dane ID uzytkownika lub fingerprint bedziesz mogla poznac dokladnie ile dany uzytkownik zrobil transakcji, w jakich konkretnie grach Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

User ID dziala tylko jak uzytkownik bedzie mial mozliwosc zalogowania sie na Twojej stronie:

https://support.google.com/analytics/answer/3123662?hl=pl

Zobaczysz informacje o przenikalnosci userow miedzy roznymi platformami sprzetowymi (np. mobile, tablet, desktop). Wyciagniecie pojedynczego ID uzytkownika za pomoca User ID bedzie trudne, bo Google szyfruje te dane w obawie o naruszenie prywatnosci, ale da sie to alternatywnie wykonac stosujac wlasne zmienne i np. wyciagac ID uzytkownika po zalogowaniu lub fingerprint przegladarki.

Google Analytics (GA) jest jak plastelina. Musisz instalacje GA indywidualnie zaplanowac pod siebie, tak zeby zbierac dane, o ktorych napisalas. Bedziesz musiala wykorzystac sledzenie zdarzen/wirtualne odslony, modul ecommerce i wtedy bedziesz miala wszystko jak na dloni.

Bardziej precyzyjnie odpowiedzi na Twoje pytania wygladaja tak:

1. GA standardowo rozpoznaje zrodlo ruchu, czyli skad przyszedl uzytkownik
  2. Wszystko zalezy od technologi i sposobu wykonania gry, ale tutaj pomoga Tobie wirtualne odslony lub zdarzenia. Implementacje trzeba dobrze przemyslec, bo czesto zalezy ona od zastanej architektury i technologii na stronie www.
  3. jw.
  4. Kupno kredytow mozesz ustawic jako cel lub jako transakcje w module e-commerce.
  5. To standardowy raport
  6. Po wlaczeniu modulu e-commerce zobaczysz wszystkie informacje co do grosza Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭
Cześć,
wielkie dzięki za obszerną odpowiedź.

a propos user id: użytkownik ma możliwość zalogowania się na stronie, ale ja korzystam z UA. Czy własne zmienne w KA to to samo co niestandardowe dane w UA?

Po włączeniu modulu e-commerce zobaczę ile płaci konkretny user?

Pzdr
Natalia
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Natalia K
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Niestandardowe zmienne to pozostalosc po starym (jeszcze dzialajacym) klasycznym Google Analytics. Wlasne zmienne to nowsze, lepsze zmienne niestandardowe.

Po wlaczeniu modulu e-commerce i wlasnych zmiennych, ktore beda np. zbierac dane ID uzytkownika lub fingerprint bedziesz mogla poznac dokladnie ile dany uzytkownik zrobil transakcji, w jakich konkretnie grach Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

ok) dziękuję serdecznie

Emotikon: Mrugający

Pzdr
Natalia

Najlepszy Współtwórca
Do uslug!
P.S. Juz bylo pozno Emotikon: Mrugający