AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

problem z mierzeniem konwersji

Nowicjusz ✭ ✭

Przegrzebałam forum, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Otóż, moja strona zawiera zablokowane treści, które użytkownik może odblokować poprzez opłacenie dostępu. Mój problem polega na tym, że wtyczka z której korzystam przekierowuje użytkownika do konałau płatności (u mnie Tpay) a po opłaceniu użytkownik kierowany jest NIE na stronę z podziękowaniem za zakup (taka strona w ogóle nie istnieje, nie mam koszyka, wszystko odbywa się w małym okienku, a treść można odblokować w wielu miejscach na stronie). Po opłaceniu użytkownik wraca na stronę, na której dokonał płatności, a różnica jest taka, że zamiast okienka blokady, pojawia się odblokowany tekst.

Gdzie powinnam umieścić kod śledzenia konwersji?

Pozdrawiam,

Monika

www.jak-napisac-cv.online

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Czesc Monika, 

Zdaje sie, ze byly juz posty na temat problemow z tpay. Poki co chyba jeszcze nikt nie wskazal sensownego rozwiazania. Generalnie to sprawa bardziej do dewelopera.

A co mowi tpay? Rozmawialasz nimi?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Tpay mówi, że to w gestii twórcy wtyczki. Dzisiaj otrzymałam odpowiedź następującej treści: "kod śledzenia należy umieścić w polu wtyczki". I szczerze przyznam, że nadal nie wiem gdzie.

Najlepszy Współtwórca

Idealnie by bylo wyzwalac transakcje za pomoca measurement protocol w momencie, gdy Tpay zaliczy transakcje jako zaplacana. 

Innym wyjsciem, mniej inwazyjnym byloby stworzenie strony z podziekowaniem za zakup.  

Nowicjusz ✭ ✭

Dobra, czuję, że pierwszy sposób wykracza poza moje umiejętności, więc stworzę stronę z podziękowaniem za zakup i może jakoś to ogarnę Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję Wam za odpowiedź!