Obecnie 169 forumowiczów jest online
Obecnie 169 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

modele atrybucji a standardowe dane e-commerce

Nowicjusz ✭

Witam,

Czym się różni model atrybucji Ostatnie kliknięcie niebezpośrednie od tego co widzimy w raporcie E-commerce=> Ogółem ?.

Bo teoretycznie to powinno być to samo a jednak w modelu Ostatnie kliknięcie niebezpośrednie mam mniej więcej 85% wartości przychodów raportu E-commerce=> Ogółem

Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz S
września 2015

Dot.: modele atrybucji a standardowe dane e-commerce

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Standardowy model atrybucji ostatnie klikniecie (LCA) umniejsza zasluge konwersji przypisanych do wejsc bezposrednich. Jesli np. jakas kampania AdWords poprzedzala wizyte na stronie osoby przed wejsciem bezposrednim, gdzie z wejscia bezposredniego nastapila konwersja, to standardowy raport przypisze zrodlo konwersji do ruchu z kampanii, a nie do wejscia bezposredniego.
Natomiast sciezki wielokanalowe pokazuja pelny obraz z przypisanem konwersji do wejsc bezposrednich jako ostatniego zrodla.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz S
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Standardowy model atrybucji ostatnie klikniecie (LCA) umniejsza zasluge konwersji przypisanych do wejsc bezposrednich. Jesli np. jakas kampania AdWords poprzedzala wizyte na stronie osoby przed wejsciem bezposrednim, gdzie z wejscia bezposredniego nastapila konwersja, to standardowy raport przypisze zrodlo konwersji do ruchu z kampanii, a nie do wejscia bezposredniego.
Natomiast sciezki wielokanalowe pokazuja pelny obraz z przypisanem konwersji do wejsc bezposrednich jako ostatniego zrodla.

Nowicjusz ✭

dzięki wielkie Emotikon: Szczęśliwy