AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak sprawdzić kto kiedy rezygnuje z zakupu

Nowicjusz ✭

Witam,

Przypuszczam że to prosta sprawa, ale mało się znam na GA i nie wiem z której strony ugryźć. Chciałbym móc sprawdzić ile osób opuszcza stronę na poszczególnych etapach procesu zakupu. Przypuszczam, że jest to do zrobienia gdzieś w module e-commerce, ale nie mogę ogarnąć co i jak poustawiać aby cokolwiek tu zadziałało. Mógłbym prosić o wskazówkę? Pewnie nikt tu nie będzie opisywał sprawy ale może chociaż poda linka gdzie jest to jakość sensownie opisane?

Z góry dziękuję.

Dawid 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid K
5 godzin(y) temu

Najlepszy Współtwórca

Witaj Dawid,

Ustaw sobie cel konwersji jako stronę podziękowania i dodaj do tego celu ścieżkę konwersji.

Potem w raporcie Wizualizacja ścieżek będziesz widział, na którym etapie, ilu i gdzie wychodzą użytkownicy.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid K
5 godzin(y) temu

Najlepszy Współtwórca

Witaj Dawid,

Ustaw sobie cel konwersji jako stronę podziękowania i dodaj do tego celu ścieżkę konwersji.

Potem w raporcie Wizualizacja ścieżek będziesz widział, na którym etapie, ilu i gdzie wychodzą użytkownicy.

Dominik Myślak

Magister ✭

Dawid, cele o których wspominał Dominik to dobry pomysł.

Uzupełniłbym to jeszcze o raport niestandardowy https://support.google.com/analytics/answer/1151300?hl=pl&ref_topic=1012046 i w nim stworzył bardzo prosty lejek zakupowy, który uwzględniłby: Ilość użytkowników -> przejścia w produkt -> pobyt w formularzu uzupełniania danych -> stronę podziękowania za zakup bądź transakcję.

Oczywiście podany przeze mnie przykład może się mocno różnić od potrzeb które masz, potraktuj go jednak jako pewną koncepcję do rozwinięcia.

Wszechwiedzący ✭

Jak w to w analityce bywa... zwykle jest przynajmniej kilka rozwiązań.

Dlatego powzolę sobie jeszcze dodać od siebie, że mozna też pomyślec o wdrożeniu Ulepszonego Ecommerce.

"Dzięki raportom Analiza zakupów zyskujesz wgląd w aktywność zakupową: wyświetlenia stron produktów, dodawanie produktów do koszyka i ich usuwanie z niego oraz w zainicjowane, porzucone i zrealizowane transakcje"

Więcej tutaj:

https://support.google.com/analytics/answer/6014841?hl=pl

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Z opóźnieniem dziękuję za informacje. Udało sięEmotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam. D