Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

integracja z konwersjami

Nowicjusz ✭ ✭

witam, czy mogę liczyc na pomoc w temacie integracji mojego sklepu z konwersjami googla ? gdzie to wkleić ? i jak sprawdzić ? 

z góry dzieki

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Voyager I
września 2015

Dot.: integracja z konwersjami

Nowicjusz ✭ ✭
jestem na shoper i z tego co widze to nie ma tu "łatwej" inegracji

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

a co konkretnie Ciebie interesuje.
1. Chcesz wstawić kod konwersji AdWords na stronie podziękowania po dokonaniu zakupu,
2. Czy chcesz wstawić kod śledzenie e-commerce, który będzie przesyłał dane o dokonanej transakcji do Google Analytics po dokonaniu zakupu w sklepie?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
chyba raczej o dokonanej transakcji, żeby mieć info w adwords która reklama przynosi konwersje.

Wschodząca Gwiazda
Obydwie rzeczy o których napisałem dadzą Ci informację na temat tego, która reklama przynosi konwersję. Natomiast wdrożenie śledzenia e-commerce pozwoli Ci też przesyłać dane dot. wartości tych konwersji, co było sprzedawane i w jakiej ilości, itd. - co pozwoli potem na lepszą optymalizację kampanii.

Niestety wdrożenie śledzenia e-commerce wymaga więcej pracy (chyba, że korzystasz ze sklepu, który pozwala na łatwą instalację jakiegoś gotowego modułu).
Tutaj znajdziesz dodatkowe informacje, jak uruchomić śledzenie e-commerce:
https://support.google.com/analytics/answer/1009612?hl=pl

Jak uda Ci się to zrobić to będzie można następnie importować dane o konwersjach do AdWords.

Natomiast jeśli chodzi o pierwszy sposób, czyli wstawienie kodu konwersji AdWords na stronie podziękowania po dokonaniu zakupu to sprawa jest nieco prostsza.
Dokładną procedurę znajdziesz w tym artykule pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/6095821
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Voyager I
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭
jestem na shoper i z tego co widze to nie ma tu "łatwej" inegracji

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

z tego co widzę u Klientów to implementacja samych konwersji jest bardzo prosta..

Po pierwsze na pewno jest strona podziękowania za dokonanie zakupu i ją możesz dodać z poziomu analyticsa jako cel.

Drugą opcją jest dodanie konwersji z poziomu google adwords - wygenerowany kod konwersji wrzucasz w integracjach własnych.

Konfiguracja >> Integracje >> Integracje własne i na samym dole pole sekcja Potwierdzenie złożenia założenia - w to pole wklejasz kod konwersji wygenerowany z konta AdWords.

Screen Shot 06-09-15 at 09.56 AM.PNG

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
https://www.shoper.pl/help/articles/view/id/140
Tam e-commerce jest już wbudowany więc wystarczy to tylko włączyć, włączyć e-commerce w Analytics i przy poprawnym połączeniu kont AdWords i Analytics importować dane o konwersjach e-commerce do AdWords.
Tomasz Ciepłucha