Obecnie 373 forumowiczów jest online
Obecnie 373 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

e-commerce w GA - porównywarki

Nowicjusz ✭

Witam, 

Mam problem z wtyczka e-commerce w GA, a mianowicie po wejściu w Źródła odwiedzin ->Źródła-> cały ruch, a następnie kliknięciu w e-commerce pojawia się w wynikach kolumna transakcje. Wszystko wygląda ok, ale okazuje się że wartości dla tej kolumny widnieją tylko w wierszach "direct" oraz "refferal". Wtyczka e-commerce jakby nie działa dla każdej z porównywarek z których korzystam oraz dla Google. Szukam już w Internecie informacji na ten temat którąś godzinę i nic nie widzę. Dodam jeszcze że jak ustawiłem cele to sytuacja wygląda analogicznie. Wyniki dla celów widoczne tylko w dwóch wierszach. 

Czy ktoś wie może gdzie leży problem?

Adrian 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: e-commerce w GA - porównywarki

Najlepszy Współtwórca

Ruch z porównywarek jest tagowany. Sprawdź na jaką stronę kierują porównywarki i czy w Twoim sklepie nie ma wewnętrznego przekierowania na inny adres, które nie przekazuje tagu lub go zmienia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Spróbuj ustawić dane sprzed więcej niż 2 dni (np. za ostatni miesiąc). Może jest opóźnienie dla tych pozycji.

Nowicjusz ✭

wtyczkę e-commers mam już włączoną w GA od jakiś 2-ch tygodni. Zmieniłem zakres danych tak jak sugerowałeś tylko że nawet miesiąc w tył i nic. Ciągle to samo. Jakieś inne propozycje?  Bo ja nie mam zielonego pojecia co może być nie tak.

Zobacz czy masz zaznaczone "Tak, witryna e-commerce" w ustawieniach profilu. Jesteś pewien, że miałeś jakieś transakcje pochodzące z porównywarek?

Nowicjusz ✭

"Tak, witryna e-commerce" - napewno zrobione. 

Zakupy z porównywarek były napewno. 

Zajrzyj do filtrów na poziomie profilu. Może filtrują część ruchu.

Nowicjusz ✭

Brak jakichkolwiek filtrów. 

Nowicjusz ✭

Czy ktoś jeszcze ma może jakąś propozycję jak można rozwiązać ten problem??

Dodam, iż nasz sklep działa na platformie iStore. Czy jest możliwe, że to z ich strony jest jakiś problem i dlatego GA nie liczy zamówień z porównywarek??

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Ruch z porównywarek jest tagowany. Sprawdź na jaką stronę kierują porównywarki i czy w Twoim sklepie nie ma wewnętrznego przekierowania na inny adres, które nie przekazuje tagu lub go zmienia.