Obecnie 74 forumowiczów jest online
Obecnie 74 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dynamiczne tagowanie adresów URL przy reklamach z FB

Magister ✭

Jakiś czas temu FB wprowadził dynamiczne tagowanie linków url -> https://www.facebook.com/business/help/1016122818401732 Ilość parametrów które dzięki temu można mierzyć automatycznie jest ogromna, choć oczywiście można się też pomylić i zmierzyć coś źle.

Jednym z tych parametrów jest dynamiczny source={{site_source_name}}, dzięki któremu będziemy w stanie zobaczyć w źródle GA ciut więcej niż tylko wejście z facebook: - fb - ig - msg - an sam UTM oznaczony w taki sposób, może wyglądać tak - utm_source={{site_source_name}}&utm_medium=cpc&utm_utm_campaign.....

Jak sami widzicie, źródło fb, dalekie jest to od klasycznego facebook / referral.

Obecnie mam ustawione filtry z odesłaniem, które wyglądają następująco:

- instagram wygląda tak - znajdź ciąg: ([a-z\-]*\.)?instagram(\.com)?, zastąp ciąg - instagram

- facebook wygląda tak - znajdź ciąg: ([a-z\-]*\.)?facebook(\.com)?, zastąp ciąg - facebook

To w czym potrzebuje pomocy, to ustawienie filtrów tak aby fb, msg i an trafiały do facebook, a ruch z ig trafiał do instagram.

Dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Hej!

Zrób sobie filtr typu "Wyszukaj i zastąp" i wypełnij go następująco:

- Pole filtra: Źródło kampanii,

- Znajdź ciąg: ^(fb|msg|an)$

- Zastąp ciąg: facebook

Drugi filtr analogiczny tylko dajesz odpowiednio ^ig$ oraz instagram.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Ale po zastanowieniu stwierdzam, że to trochę bez sensu zastępować oryginalne dane, bo tracisz informację skąd dokładnie pochodziło kliknięcie. Nie lepiej dostosować sobie grupowanie kanałów by uwzględnić ten ruch w jakimś grupowaniu (np. Paid Social)?

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

Cześć @Tomasz_C, sorki że dopiero dzisiaj. 

Zostawiłem oryginalne dane i tak jak pisałeś dostosowałem grupy kanałów Emotikon: Szczęśliwy Działa, a samo tagowanie ruchu z FB przestało być tak upierdliwe. 

Wschodząca Gwiazda

Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. 

Tomasz Ciepłucha