AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 122 forumowiczów jest online
Obecnie 122 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znikające cele w GA

Magister ✭

Cześć, 

dostałem takiego case od klienta.

Klient ma zainstalowany GA (bieżący kod), jeden z jego współpracowników ustawił mu kilka celów i wszystko pięknie śmigało. Oczywiście współpracownik miał dostęp admina. Kiedy jednak klient zakończył współpracę z pracownikiem i wypiął mu dostęp z GA, nagle jego wszystkie cele zniknęły. 

Jak byście interpretowali taką sytuację? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Znikające cele w GA

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

na początek sprawdziłbym "Historię zmian" na koncie Google Analytics.

Może tam znajdziesz informację o ewentualnym usunięciu celów przez pracownika.

Znikające cele w GA

Magister ✭

W historii jest cisza i nie widać tam żadnych niepożądanych zmian.

Przejrzałem też to, w jaki sposób opisane są cele.

Klient ma zweryfikować ścieżki realizacji celu, bo sam nie wie czy coś mu się nie zmieniło przypadkiem. 

Będę pisał co z tego wyszło. 

Znikające cele w GA

Najlepszy Współtwórca

Cele w Administracja > widok danych > cele tu zniknęły, czy w danych Analyticsa nie widzicie, żeby cele konwersji były realizowane?

Czy czasem pracownik nie dodawał zdarzeń przez GTM, a potem na ich bazie cele konwersji?

Dominik Myślak

Znikające cele w GA

Magister ✭

Wszystko jest ustawione prawidłowo, zdarzenia były także dodawane bez pomocy GTM. 

Jak dla mnie to klient mógł pozmieniać ścieżki końcowe na stronie przez o nie spina mu się to z celami. Czekam na odp.