AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdarzenia nie rejestrują się w eksperymencie

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Chce przeprowadzić prosty test kilku wersji strony kontaktowej z różnym rozmieszczeniem formularza. Jako konwersję mierzę zdarzenie - kliknięcie przycisku "wyślij" w formularzu. Zacząłem od ustawienia zdarzenia przez Google Tag Managera i wszystko działało prawidłowo. Ustawiłem też zdarzenie jako cel i konwersje były mierzone bez zarzutów. Następnie przygotowałem eksperyment z 3 wersjami strony, na wszystkich ten sam formularz i to samo zdarzenie ustawione jako cel. Niestety najprawdopodobniej od czasu startu eksperymentu przestało zliczać zdarzenia, zarówno na stronie oryginalnej, jak i pozostałych wersjach. Nie bardzo wiem co może być przyczyną. Podczas konfiguracji eksperymentu rzuciło mi błędem o braku kodu GA na stronach, ale to pewnie z powodu tego, że jest na nich obecny kod GTM. Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogło spowodować moje problemy? Byłbym bardzo wdzięczny z pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
sierpnia 2016

Dot.: Zdarzenia nie rejestrują się w eksperymencie

Najlepszy Współtwórca
...a to nie ma nic zwiazku z tym, ze Eksperymenty GA nie chulaja z GTM? Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
A czasami nie zmieniałeś czegoś w Regule uruchamiającej Tag, w ustawieniach "Włącz, gdy" ?

Nowicjusz ✭ ✭
Nie, cały czas miałem "Page URL zawiera [adres domeny]"

Wschodząca Gwiazda
Najlepiej jakbyś nam podał adresy stron docelowych, które biorą w eksperymencie. Bo jeżeli coś działało w GTM, a nie zmieniałeś ustawień to pewnie coś nie tak po stronie implementacji kodów na stronie.

Nowicjusz ✭ ✭

Wschodząca Gwiazda
Implementacje wyglądają ok, więc pokaż ustawienia z GTM :-).
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
sierpnia 2016

Najlepszy Współtwórca
...a to nie ma nic zwiazku z tym, ze Eksperymenty GA nie chulaja z GTM? Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Maciej ma rację !!! Zapomniałem o tym fakcie :-). W moich zapiskach znalazłem jaką stronę z hackiem na to http://maigruen.netzkern.de/google-content-experiments-with-google-tag-manager/ , ale jest trochę pracy z tym i nie testowałem jeszcze tego.

Najlepszy Współtwórca
Adam G.. czekalem na to pol dnia Emotikon: Mrugający

Adam S przeprowadz test w Optimizely. Konto jest darmowe.

Wschodząca Gwiazda
Maciej .... i się doczekałeś :-)

Nowicjusz ✭ ✭
Ok, dzięki za pomoc Maciej i Adam! Przetestuję Optimizely Emotikon: Szczęśliwy