Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdarzenia - nie pokazują się w Google Analytycs

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Mam w sekcji HEAD taki kod sledzenia:
    <!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
    <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-113322150-1"></script>
    <script>
      window.dataLayer = window.dataLayer || [];
      function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
      gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-113322150-1');
    </script>   

na stronie pomiedzy znacznikami BODY dodaje taki sobie przycisk:
<button onClick=”ga(‘send’, ‘event’, ‘video’, ‘Play’, ‘o-obrotach-cial-niebieskich’, 10);“>Obejrzyj ten Film!</button>

Niestety, ale po wrzuceniu pliku na serwer, gdy wejde sobie w GA -> Czas rzeczywisty -> Zdarzenia i klikne na przycisk nie rejestruje sie owe zdarzenie. Czy ktos moze mi pomoc? Walcze z tym juz jakis czas... Dziękuje

Ps. chodzi o strone www.gorna-chata.pl

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Cześć.

Główny kod śledzący masz w nowej wersji (Global site tag), a zdarzenia przesyłasz wg. starej implementacji. 

W związku z tym powinieneś również zastosować do śledzenia zdarzeń składnię Global site tag.

Tu masz link do dokumentacji, jakbyś chciał poczytać coś więcej:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/events

A tutaj gotowy kod do wklejenia do onClick zamiast tego, co masz teraz:

gtag('event', 'Play' {'event_category' : 'video','event_label' : 'o-obrotach-cial-niebieskich', 'value': 10});

Alternatywną opcją jest użycie tej samej składni, jaką masz teraz, ale wysłanie zdarzenia do odpowiedniego trackera.

gtag.js tak naprawdę korzysta z tej samej biblioteki analytics.js, tylko inaczej nazywa obiekt śledzący i trzeba się nim posługiwać, żeby stara składnia zadziałała.

W Twoim przypadku będzie to:

ga('gtag_UA_113322150_1.send', 'event', 'video', 'Play', 'o-obrotach-cial-niebieskich', 10);

To co wystarczy dopisać pogrubiłem.

Przed chwilą odpaliłem taką komendę w konsoli i działa więc powinno Ci się pokazać takie zdarzenie w raporcie już niedługo Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dziękuje, faktycznie działa.
Czy to samo mógłbym uzyskać wykorzystując Google Tag Managera? Czy jest to bardziej odpowiednie narzędzie do tego typu zdarzeń? Emotikon: Szczęśliwy