Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie użytkowników po ClientID

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy jest możliwość założenia segmentu lub stworzenia filtru, który będzie wykluczał określonych użytkowników? Mam część sprzedaży na stronie odbywającą się hurtem i chciałbym oddzielić te transakcje od pozostałych. Wolałbym nie importować danych do Analytics. Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Wykluczanie użytkowników po ClientID

Wschodząca Gwiazda

Możesz na przykład zrobić zdarzenie, które będzie charakteryzowało użytkowników robiących zakupy hurtowe i wyeliminować  ich przez wykluczenie tego zdarzenia (np. przez etykietę). 

Zrzut ekranu 2016-07-02 o 20.48.39.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
A bez zdarzeń? ID są już rejestrowane w GA. Nie można z nich skorzystać i dodać do np. segmentu?

Wschodząca Gwiazda
Możesz zrobić segment, w którym wykluczysz lub uwzględnisz ruch użytkowników na podstawie dowolnego wymiaru, tylko jeśli będzie tego dużo (dużo różnych ID) to staje się to niewygodne lub wręcz niemożliwe. Stad najlepiej było by mimo wszystko dodać jakiś niestandardowy wymiar, w którym będą tylko dwie możliwe wartości: hurt lub detal i potem bardzo łatwo na tej podstawie tworzyć segmenty.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, widziałem niestandardowe wymiary. Przy dodawaniu jest nazwa, hit oraz dostaję przykładowe kody dla tego wymiaru. Jak to dalej skonfigurować? Rozumiem, że muszę gdzieś na stronie wstawić kod JS i w miejscu 'SOME_DIMENSION_VALUE' wstawić jakąś wartość? Nie wiem tylko co dokładnie tam wstawić.

Wschodząca Gwiazda
Ustaw zakres wymiaru na "sesja" i w kodzie na stronie podziękowania po transakcji dodaj następującą linijkę:
ga('set', 'dimension1', 'hurt');
lub
ga('set', 'dimension1', 'detal');
w zależności czy zakup był hurtowy czy detaliczny.
Linijkę tą musisz wstawić przed ga("send","pageview") lub przed ga("ecommerce:send");

Dzięki ustawieniu zakresu na "sesję" wymiar niestandardowy zostanie ustawiony na wartość hurt lub detal dla wszystkich hitów w sesji użytkownika w której doszło do transakcji.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
W porządku, a w jaki sposób Analytics sprawdzi czy to był zakup hurtowy czy detal? Musiałbym mieć 2 strony podziękowań i w zależności od liczby produktów w koszyku pokazywać konkretne podziękowanie?

Wschodząca Gwiazda
A skąd Ty wiesz, że zakup był detaliczny, czy hurtowy? Rozumiem, że system Twojego sklepu to jakoś rozróżnia. Jeśli tak to programista może wdrożyć odpowiedni kod w zależności czy zakup był detaliczny czy hurtowy.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Nie, system sklepu nie rozróżnia. Wiem po liczbie sprzedanych produktów w trakcie 1 transakcji. Czy mogę w wymiarach podać ClientID?

Najlepszy Współtwórca
Nie, nie mozesz.