Obecnie 181 forumowiczów jest online
Obecnie 181 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Własna domena źródłem wejścia - mierzenie e-commerce

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

mam pewien problem z mierzeniem konwersji, nowy klient, witryna obiektu hotelowego, rezerwacja przez system bookowania na stronie (zewnetrzny dostawca), zakończona rezerwacja ładnie wysyła dane do ecommerce.

Natomiast:

W przypadku 99% konwersji/transakcji widzę, że źródłem wejścia jest referal / mojadomena. Po prześledzeniu dokładnym danego dnia (urzadzenie, godzina, miasto etc.), widzę ze ktoś wszedł z Google, po godzinie z innego źródła,  2 godziny później  źródłem transakcji jest refferal/moja domena. 

Możliwe przyczyny, które sprawdziłem:

1. Brak kodu na jednej z podstron - sprawdziłem, jest ok
  2. Referale wewnętrzne - źle otagowane - nie ma żadnych utmów w tagowaniu wew. (tez parę stron takich spotkałem, ktoś mierzył tak skuteczność bannerów wew. jako utm). W ścieżkach wielokanałowych odpowiednio widać wszelkie źródła i sie zgadza.

Problem teoretycznie jest taki - zbyt krótka sesja (rezerwacja trwa dłużej niż 30 minut) - dość możliwe - 10 zakładek hoteli, bookingów etc, reset sesji - w panelu administracyjnym konta zmieniłem czas trwania na 1,5 h - teraz czekam na efekt.

Pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

- spotkaliście się z podobnym problemem?

- czy ustalenie długości sesji w panelu analytics działa bez problemu? (wcześniej trzeba było modyfikować kod)

- jak ogarniacie podobne problemy?

Jest to dla mnie o tyle istotne, że ruszy wiele kampanii , różne media, źródła, i kraje - a muszę się opierać później głównie na analizie zachowania.

Dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł S
lipca 2016

Dot.: Własna domena źródłem wejścia - mierzenie e-commerce

Najlepszy Współtwórca
Jezeli myslisz o sledzeniu konwersji i przejsciach ze strony hotelu do profitroomu powinienes pomyslec o sledzeniu miedzy domenami: https://support.google.com/analytics/answer/1034342?hl=pl
To rozwiaze Twoj problem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭
Cześć Paweł,

A czy klient dodał własną domenę do Referral Exclusion List? Czasami automat z Google'a nie działa tak jak powinien więc najlepiej jeszcze ręcznie to dodać.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Paweł a czasami nie masz podwójnego kodu GA ?

p.s Jakbyś podał domenę, to byłoby nam lepiej zanalizować problem a tak strzelamy troszku na oślep.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł S
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
Jezeli myslisz o sledzeniu konwersji i przejsciach ze strony hotelu do profitroomu powinienes pomyslec o sledzeniu miedzy domenami: https://support.google.com/analytics/answer/1034342?hl=pl
To rozwiaze Twoj problem.

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję Panowie za odpowiedzi,

Adam: Kod Analytics nie jest podwójny, dzięki jednak za zwrócenie uwagi
Andrzej: Fakt, nie był dodany, dzięki za sugestie
Maciej: Trafna diagnoza, autolinker upperbooking powinien rozwiązać problem.

Dzięki wielkie za szybką i merytoryczną pomoc i pozdrawiam.