Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Włączenie konwersjii do adwords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Próbuję podlączyć konwersję do ad words. Wszystkie dane mam w GA, tylko jak to połączyć? W działaniach powodujących konwersję mam takie ustawienia:

ernqbjg.jpgnykjgkg.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lezaki P
kwietnia 2016

Dot.: Włączenie konwersjii do adwords

Najlepszy Współtwórca
Tak. System potrzebuje miec konwersje (transakcje), ktora zostala wygenerowana przez google / cpc zeby miec co zasysac Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Napisz co dokładnie chcesz zrobić. To co widać na screenie już będzie powodowało, że jeśli np. jakaś fraza czy reklama z AdWords spowoduje konwersję, to będziesz to widział na koncie AdWords.

Pamiętaj, że aby widzieć dodatkowe kolumny musisz je sobie włączyć, czyli np. będąc na zakładce Słowa kluczowe kliknij przycisk Kolumny i dodaj interesujące Cię dodatkowe kolumny.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Kolumny od konwersji mam dodane. Znalazłem opcję, że może mi google automatycznie ustawiać stawki w zależności od konwersji z kliknięć. Jednak, aby zacząć się bawić w ustawianie tego, muszę mieć konwersję w AdWords, dobrze myśle? Wszystkie dane ze sklepu mam w GA. Używam Presty i modułu GA.

Najlepszy Współtwórca
Polacz Google AdWords z Google Analytics i zassaj dane dotyczace Transakcji. To beda Twoje konwersje.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jak widać, konta są połączone. Nie wiem tylko jak się dobrać do tych danych, gdyż w zakładce GA w AdWords nie mam takich danych do wyboru. Chyba, że chodzi o transactions, ale to jak widać nic nie pobrało. Uruchomione wczoraj.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lezaki P
kwietnia 2016

Najlepszy Współtwórca
Tak. System potrzebuje miec konwersje (transakcje), ktora zostala wygenerowana przez google / cpc zeby miec co zasysac Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czyli to pobiera tylko konwersje wygenerowane przez AdWords? Dlatego brak danych?

Najlepszy Współtwórca
Tak Emotikon: Szczęśliwy