Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Weryfikacja poprawności kodu Google Analytics

Magister ✭

witam, potrzebuje pomocy.

Jak zweryfikować poprawne wdrożenie kodu google analytics z ecommerce? (dodam że to sklep na woocommerce).

Jakie są najbardziej popularne "błędy".

Klient twierdzi że poprawnie wdrożył kod, ale nie spływają żadne dane poza standardowym ruchem i ręcznie wdrożonym celem. 

Wiem że to banalne pytanie ale już mi brakuje pomysłów! 

Dziękuje serdecznie za wsparcie! 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Michał sprawdź, czy we wtyczce jest to wdrożone/uruchomione.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭

W sklepie włączone "enhanced e-commerce", a w GA brak konfiguracji tego rodzaju e-commerce.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Magister ✭

tak, włączone. 

Czy na stronie "dziękuje po zakupie powinien być widoczny tylko kod GA

czy też: (dodam że kod wdrożony przez wtyczne) nie przez GTM

\\

var _gaq = _gaq || [];

_gaq.push([ ‚_setAccount’, ‚UA-XXXXXXXX-1’ ]);

_gaq.push([ ‚_trackPageview’ ]);

_gaq.push([ ‚_addTrans’, ‚2011120310’, ”, ‚15.00’, ”, ‚5.00’, ”, ”, ” ]);

_gaq.push([ ‚_addItem’, ‚2011120310’, ‚SKU1765’, ‚Produkt XYZ’, ‚Kategoria ABC’, ‚10.00’, ‚1’ ]);

_gaq.push([ ‚_trackTrans’ ]);

(function() {

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Student ✭

najczęstszy błąd to brak przejścia klienta na thank you page gdzie zaimplementowany jest ecommerce

Dot.: Weryfikacja poprawności kodu Google Analytics

Profesjonalista ✭

@Michał Lech

ga.js is a legacy library. If you are starting a new implementation, we recommend you use the latest version of this library, analytics.js. For existing implementations, learn how to migrate from ga.js to analytics.js.

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/

Może to jest przyczyna? Emotikon: Szczęśliwy

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Michał - do zweryfikowania poprawności wdrożenia możesz użyć wtyczki Google Analytics Debugger dla przeglądarki Google Chrome (ta wtyczka po włączeniu wypisuje do konsoli.js wszystko co jest przesyłane do GA) lub wtyczki Tag Assistant z włączoną opcją rejestrowania (Record). W Tag Assistant po włączeniu rejestrowania możesz przejrzeć potem raport ze wszystkiego, co było przesyłane do GA i wrazie co przesłać klientowi, żeby mu pokazać, że coś nie działa. 

A zatem korzystając z jednej lub drugiej wtyczki możesz zrobić transakcję i sprawdzić, czy rzeczywiście dane o transakcji się przesyłają do GA, czy nie.

Poza tym taki kod, jak wkleiłeś, to w ogóle nie ma prawa działać ze względu na jakieś dziwne apostrofy drukarskie (tak to się chyba nazywa). Wszędzie powinno być 'wartość' lub "wartość", a nie ‚wartość’ - bo to ostatnie wykrywane jest jako błąd w .js " Invalid or unexpected token".

Tomasz Ciepłucha