Obecnie 180 forumowiczów jest online
Obecnie 180 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustawienie celu w Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Chciałam prosić o poradę jak wyznaczyć cel w Analytics:

Mam adres: przykladowastrona.pl/strana/shrnutiobjednavky-112128-podarene,

stałą częścią adresu są:
shrnutiobjednavky oraz podarene.

Ustawiłam wyrażenie regularne: podarene$

Jednak nie widzę tam przypisanych konwersji, a w zakładce e-commerce widziałam, że były zakupy, gdzie stroną wyjścia były właśnie adresy np. przykladowastrona.pl/strana/shrnutiobjednavky-112128-podarene

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Dot.: Ustawienie celu w Analytics

Najlepszy Współtwórca

A jak rozwiazałaś problem opisany w wątku:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/%C5%B9le-wyzaczony-cel-w-A...

Czy zaproponowane rozwiązanie zadziałało?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

czy przykładowastrona.pl to Twoja strona www? Pytam, ponieważ nie do końca mam jasność co do tego co chcesz zrobić.

Czy wiesz co jest celem, który warto śledzić? Jeśli strona wyjścia to tylko jakaś tam podstrona to nie warto jej śledzić. Jeśli dana podstrona to podziekowanie za zakup, czy też po wejściu na tą podstronę masz pewność, że klient dokonał zakupu, czy też skontaktował się z Toba itp. to jak najbardziej warto ją śledzić.

czy dobrze rozumiem, że w adresie /strana/shrnutiobjednavky-112128-podarene zmienne sącyfry a wszystkie podstrony zbudowane tak strana/shrnutiobjednavky-pewna wartość cyfrowa-podarene są dla Ciebie konwersjami?

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Przepraszam, może niezbyt dokładnie to opisałam. Pod tym adresem: kryje się właściwa nazwa strony: przykladowastrona.pl

Celem jest śledzenie zakupu, czyli strona wyjścia, to strona podziękowania za zakup.

Dokładnie, zmieniają się tylko cyfry.

Najlepszy Współtwórca
czy chociaż ten kawałek nazwy podstrony jest unikalny dla tych podstron z potwierdzeniem zakupu przykladowastrona.pl/strana/shrnutiobjednavky? Jeśli tak to masz główną część do obserwowania. Czyli jeśli w serwisie nie funkcjonują podstrony zbudowane w taki sposób, a jest to zarezerwowane jedynie dla podstron z podziękowaniem za zakup to problem z głowy.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila
września 2015

Najlepszy Współtwórca

A jak rozwiazałaś problem opisany w wątku:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/%C5%B9le-wyzaczony-cel-w-A...

Czy zaproponowane rozwiązanie zadziałało?

Student ✭ ✭ ✭

Jeżeli chodzi o ten problem: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/%C5%B9le-wyzaczony-cel-w-A...

to ustawiłam za poradą: udane$ i dane tam się zliczają.

Na stronie czeskiej również ustawiłam w ten sam spoósb analogicznie, dziś pokazała się tam jedna konwersja, więc chyba jest ok.

Ustawię dla testu drugi cel, gdzie adres będzie zaczynał się od: xxx/strana/shrnutiobjednavky

Dziękuję za pomoc.