AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 116 forumowiczów jest online
Obecnie 116 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Universal, czy Classic?

Nowicjusz ✭

Cześć,

Obecnie korzystam w firmie (e-commerce) z Analytics Classic. Stanęliśmy przed pytaniem, na które zapewne wielu z Was znalazło już odpowiedź: przechodzić na Universal Analytics, czy nie? W sieci jest mnóstwo artykułów porównujących oba rozwiązania. Mam jednak wrażenie, że opisy to jedno, a praktyka to drugie Emotikon: Szczęśliwy Mam w związku z tym kilka pytań do tych z Was, którzy migrację mają za sobą:

1) Jakie są przewagi UA nad CA?

2) Z jakimi ryzykami wiąże się migracja na UA?

3) Jakich namacalnych korzyści (pod kątem pozyskiwania danych i ich jakości) jest w stanie dostarczyć nam migracja?

4) Jak to jest z remarketingiem w UA? Podobno nie jest obsługiwany. Co to oznacza w praktyce? Rozumiem to tak, że remarketing działa w oparciu o skrypt AdWords Remarketing, ale nie mamy danych na ten temat w Analytics.

Będę wdzięczny za Wasze opinie i pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz C
maj

Dot.: Universal, czy Classic?

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

polecam również zapoznać się z artykułem:

https://support.google.com/analytics/answer/2790010?hl=pl

Czarno na białym masz przedstawione zalety migracji do wersji UA. Nie ma sensu przepisywać fragmentów powyższego artykułu poniżej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Universal, czy Classic?

Najlepszy Współtwórca

Zerknij na ten artykuł z 2014 roku - https://www.conversion.pl/blog/universal-analytics-google/ - całkiem fajnie opisane to o co pytasz.

Kto Ci powiedział, że nie można robić remarketingu? Jak najbardziej tworzysz listy na koncie Analytics i mając połączone konto AdWords od razu są one eksportowane (z automatu) na konto AdWords.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz C
maj

Dot.: Universal, czy Classic?

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

polecam również zapoznać się z artykułem:

https://support.google.com/analytics/answer/2790010?hl=pl

Czarno na białym masz przedstawione zalety migracji do wersji UA. Nie ma sensu przepisywać fragmentów powyższego artykułu poniżej.

Universal, czy Classic?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć,

Pozwolę sobie jeszcze podsumować to co podesłali koledzy.

Moim skromny zdaniem dwie widoczne różnice to:

1. Możliwość wdrożenia śledzenia na wielu urządzaniach - Cross Device Tracking

W starym nie ma takiej opcji.

2. Więcej opcji konfiguracji: po 20 metryk i 20 niestandardowych wymiarów na usługę.

W starym było tylko 5.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”