Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Unikalny ID leada (celu)

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Nie znalazłem podobnego tematu, co mnie nieco dziwi bo wydaje mi się to dość powszechnym problemem.

Istnieje opcja tak skonfigurować Analytics żeby każdy jeden lead (wysłanie formularza) zostawał zapisywany z swoim unikalnym ID (tak jak w module e-commerce, unikalny ID transakcji). Mamy problem przy obdzwanianiu leadów, który z nich (każdy jeden!) pochodzi z jakiego źródła. Możemy to oczywiście zrobić innym trackingiem ale ciekawi mnie jak to zrobić samym analyticsem.

Liczę na Waszą pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Bartek,

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz S
września 2015

Dot.: Unikalny ID leada (celu)

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc Samuraj!

Najprosciej jest podac ID leada w URL na stronie z podziekowaniem za wypelnienie formularza, np. /dziekujemy.php?id=1234

Raport niestandardowy robisz podajac strona z warunkiem zawiera dziekuje.php i zestawiasz z zrodlo / medium.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Mozesz odkladac ID jako zmienna niestandardowa lub jako zdarzenie wykorzystujac GTM

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc Samuraj!

Najprosciej jest podac ID leada w URL na stronie z podziekowaniem za wypelnienie formularza, np. /dziekujemy.php?id=1234

Raport niestandardowy robisz podajac strona z warunkiem zawiera dziekuje.php i zestawiasz z zrodlo / medium.

Nowicjusz ✭ ✭
Siema siema Emotikon: Szczęśliwy

Tak, tą metodę znam. A co jeśli strona jest już zrobiona i tego parametru nie przekazuje, czy możemy to zliczyć przy samym wykorzystaniu analyticsa + modyfikacje kodu (tag manager itp) ?
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Mozesz odkladac ID jako zmienna niestandardowa lub jako zdarzenie wykorzystujac GTM

Nowicjusz ✭ ✭
dzieki, najwyzej bede sie jeszcze odzywał Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Ewentualnie możesz jeszcze dodać w parametrach UTM, np. utm_content ten unikalny numer. Ale rozwiązanie Macieja jest lepsze.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

UTMy nie do tego sluza! Zmienisz zawartosc ciacha __utmz i dostaniesz kolejna sesje przez co popsujesz sobie dane statytystyczne.

Student ✭ ✭ ✭
OkiEmotikon: Szczęśliwy W takim razie wycofuję się ze swojego pomysłu.