AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Transakcje z AdWords przypisywane do ssl.dotpay.pl / referral

Nowicjusz ✭

Mam problem ze zliczaniem transakcji. Uruchomiłem kampanię wczoraj i widzę nagły wzrost transakcji, więc zakładam, że kampania pozyskuje mi transakcje. Jednak przypisywane sa one do "ssl.dotpay.pl / referral".

Jaki może być powód?

Dodam, że:

• Mam włączone autotagowanie
  • Nie dokleja się zdublowany gclid
  • reklamy kierują z domeny bez www w kampanii i bez www też są w przeglądarce.

Czasem coś się przypisze do organic albo direct ale to są dosłownie mniej niż 5% transakcji. Niemożliwe.

Sklep działa na Woocommerce.

Z góry dzięki za pomoc.

Paweł

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł S
luty

Dot.: Transakcje z AdWords przypisywane do ssl.dotpay.pl / referral

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

wystarczy wykluczyć przekierowania z domen, które obsługują płatności (np. ssl.dotpay.pl, secure.payu.com itp. itd.) - bez powyższych wykluczeń do użytkownika zostanie przypisane ostatnie znane źródło ruchu, czyli np. ssl.dotpay.pl

Administracja ->  Informacja o śledzeniu -> Lista wykluczeń stron odsyłających

Instrukcja (krok po kroku): https://goo.gl/tNukj9

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭

Czy masz strony takie, jak ssl.dotpay.pl na liście wykluczeń stron odsyłających? Jeśli nie, to warto, abyś je tam umieścił.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł S
luty

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

wystarczy wykluczyć przekierowania z domen, które obsługują płatności (np. ssl.dotpay.pl, secure.payu.com itp. itd.) - bez powyższych wykluczeń do użytkownika zostanie przypisane ostatnie znane źródło ruchu, czyli np. ssl.dotpay.pl

Administracja ->  Informacja o śledzeniu -> Lista wykluczeń stron odsyłających

Instrukcja (krok po kroku): https://goo.gl/tNukj9

Nowicjusz ✭

Wszedłem wg instrukcji z adresu URL i zobaczyłem....., że na liście wykluczeń stron odsyłajacych jest wpisana domena, którą promuję Emotikon: Zaskoczony Nie mam pojęcia kto i dlaczego to zrobił wcześniej. (?)

Czy teraz powinienem usunąć domenę swoją - nic nie popsuję (?) i dodać "ssl.dotpay.pl" jako wykluczenie? dodaję "ssl.dotpay.pl" czy "dotpay.pl" ?

Magister ✭

@Paweł S zostaw swoją domenę, wszystko jest ok. Jeśli byś ją usunął, pojawiłby Ci się w GA ruch z Twojej własnej strony. Pojawia się jednak pytanie, skąd trafili na nią ludzie Emotikon: Mrugający 

Magister ✭ ✭ ✭

Czy teraz powinienem usunąć domenę swoją - nic nie popsuję (?) i dodać "ssl.dotpay.pl" jako wykluczenie? dodaję "ssl.dotpay.pl" czy "dotpay.pl" ?

Dodajesz pełny adres URL czyli: ssl.dotpay.pl