AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Transakcje po godzinie 23 przypisują się na kolejny dzień

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam problem z rejestrowaniem transakcji. Zamówienia dokonane po godzinie 23 rejestrują się jako transakcje na kolejny dzień. Tak jakby była źle ustawiona strefa czasowa lub gdzieś nie uwzględniany czas letni i zimowy. W konfiguracji widoku mam jednak ustawioną Polskę i nie widzę gdzie jeszcze mogłoby być coś źle.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭

Sprawdziłeś to dokładnie porównując rzeczywiste zamówienia z Twojego systemu wewnętrznego z danymi Analytics ?

Nowicjusz ✭

Zgadza się.

Student ✭ ✭ ✭

Czas na serwerze jest ok? Bo jak rozumiem porównujesz daty zamówień z systemu sprzedaży.

Nowicjusz ✭

Tak, porównuje daty transakcji z Analyticsa z datami zamówień w sklepie internetowym. Przy tworzeniu testowego zamówienia wskakuje rzeczywista godzina. Natomiast w nagłówkach HTTP odpowiedzi z serwera jest data o godzinę do tyłu, myślicie że to jest przyczyną?

Najlepszy Współtwórca

NA to stawiam