AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Transakcje - niedokładnie zliczana liczba transakcji

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

mam pytanie dotyczące zliczania transkacji:

1. Czy GA powinien pokazywać 100% transakcji - czy jest to uzależnione od sesji? Dla mojego sklepu jest to ok. 83-84% wszystkich transakcji ( w odniesieniu do bazy danych z dokonanymi transakcjami). Niezliczone transakcje mają różne parametry, godzinę, wartość, rodzaj przesyłki czy płatność - żadne z transakcji nie są ze sobą połączone. 

2. W ostatni dzień Analytics nie zliczył mi aż 25% transakcji. Po jednym dniu okazało się, że został włączony remarketing, ale po przetestowaniu go  Tag Assistant pojawiły się błędy. Czy ten spadek może być spowodowany uruchomieniem Remarketingu dynamizcnego? Dodam jeszcze, że w tym samym dniu zainstalowany zostal pixel konwersji z FB.

Dziękuję Wam za odpowiedź.

B.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz R
grudnia 2015

Dot.: Transakcje - niedokładnie zliczana liczba transakcji

[ Edytowane ]
Magister ✭

GA nigdy nie zliczy 100% transakcji. Wpływ na to mają różnego rodzaju adblocki, które blokują wysyłanie danych na serwery Google, umiejscowienie kodu modułu e-commerce (np użytkownik nie powróci na stronę podziękowania po wyjściu do płatności), tryb prywatny w przeglądarce (Firefox 42), itp.

Akurat wyniki powyżej 80% to całkiem dobre wyniki Emotikon: Szczęśliwy

Co do kodów rem i FB, jeśli przy okazji nie były modyfikowane kody GA, to nie powinno to mieć żadnego wpływu na ilość konwersji w GA.

Różne dni będą miały różny % GA vs baza danych, dlatego najlepiej zrób sobie rozkład dzień po dniu i porównaj na wykresie rozbieżności, będziesz miał lepszy podgląd sytuacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz R
grudnia 2015

[ Edytowane ]
Magister ✭

GA nigdy nie zliczy 100% transakcji. Wpływ na to mają różnego rodzaju adblocki, które blokują wysyłanie danych na serwery Google, umiejscowienie kodu modułu e-commerce (np użytkownik nie powróci na stronę podziękowania po wyjściu do płatności), tryb prywatny w przeglądarce (Firefox 42), itp.

Akurat wyniki powyżej 80% to całkiem dobre wyniki Emotikon: Szczęśliwy

Co do kodów rem i FB, jeśli przy okazji nie były modyfikowane kody GA, to nie powinno to mieć żadnego wpływu na ilość konwersji w GA.

Różne dni będą miały różny % GA vs baza danych, dlatego najlepiej zrób sobie rozkład dzień po dniu i porównaj na wykresie rozbieżności, będziesz miał lepszy podgląd sytuacji.

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za info zwrotne. Nie wiedziałem czy to dobry wynik - po prostu taki jest.
Martwi mnie natomiast ten gwałtowny spadek niemal o 10%.