Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śr. czas trwania zakupu procesowego

Nowicjusz ✭

Dzień dobry Emotikon: Szczęśliwy

potrzebuję przeanalizować średni czas trwania procesu zakupowego przez kupujących - od wejścia na 1 krok w wyznaczonym celu do strony docelowej (thank you page). Pomożecie w jaki sposób mogę wyciągnąć takie informację w GA?

Pozdrawiam serdecznie,

Rafał

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Wyciągnij konwersje a z nich średni czas trwania sesji.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Rafał, dzięki za odpowiedź.

W dalszym ciągu nie jestem pewien jak to zrobić. Mógłbyś powiedzieć w którym miejscu w GA mogę to wyciągnąć?

Profesjonalista ✭ ✭

Wszystkie sesje. Następnie do excela wrzucasz i dzielisz. Warunek, spełnienie konwersji. Czyli wyciągasz konwersje i wszystkie dane czasu dodajesz i przez ilość konwersji dzielisz.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

To dość skomplikowany sposób wydobycia czasu sesji, w czasie których doszło do konwersji. Pytanie dotyczyło jednak czasu przejścia przez ścieżkę procesu zakupowego od 1 kroku do realizacji celu (dla wybranego celu) a nie całej sesji.

Profesjonalista ✭ ✭

Więc @Lech Krupa oświeć nas drogi kolego :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Śr. czas trwania zakupu procesowego

Najlepszy Współtwórca

Moim zdaniem dane można uzyskać np tak:

1 segment uwzględniający sesje które spełniają warunek odwiedzenia poszczególnych (wszystkich) kroków ścieżki celu z warunkiem "i".

2. Raport Zachowanie > Zawartość > Wszystkie strony

W wyniku czego otrzymasz listę stron ścieżki konwersji wyłącznie dla sesji, które "przeszły przez wszystkie" kluczowe strony ścieżki. Wśród metryk podstawowego raportu jest dostępny średni czas na danej stronie ścieżki.

segment sciezka.png