Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śr. czas trwania sesji

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

W wielu kampaniach banerowych  śr. czas trwania sesji wynosi 0.00 . Wydaje mi się , iż jeśli użytkownik wszedł na stronę to powinny być jakieś czas. Co może być powodem takiego stanu rzeczy ? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Śr. czas trwania sesji

Wschodząca Gwiazda

Powodem jest brak jakiejkolwiek interakcji użytkownika ze stroną. Najczęściej objawia się to tym, że użytkownik po wejściu na stronę z niej wychodzi nie przechodząc nigdzie indziej.

Musisz zrewidować opcje kierowania w tych kampaniach bo oznacza to, że mogą to być zupełnie przypadkowe kliknięcia od użytkowników, których dana oferta kompletnie nie interesuje.

Tomasz Ciepłucha

Śr. czas trwania sesji

Profesjonalista ✭ ✭

Może też ktoś "wyklikiwać" reklamy, a reszta statystyk się zgadza?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Śr. czas trwania sesji

Nowicjusz ✭

Tak reszta statystyk się zgadza

Dot.: Śr. czas trwania sesji

Student ✭ ✭ ✭

To ja mam trochę inne pytanie. Wstawiłem na stronę za pomocą GTM opcję Timera redukującą współczynnik odrzuceń. Zrobiłem to z jednej strony aby przećwiczyć ten proces, byłem też ciekaw jak to działa.
Przed implementacją wyglądało to tak:Szkic2.pngPo implementacji timera, wygląda to tak:

Szkic.pngMoje pytanie tyczy się tego czy praktyki z timerem są stosowane, jaki ma sens jego używanie i czy faktycznie współczynnik odrzuceń kształtujący się na poziomie 20% to coś naturalnego. Dzięki za odp. 

Śr. czas trwania sesji

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Cześć.

Mariusz ja stosuje tag timer na każdej stronie z jaką mam do czynienia. Jeden z głównych powodów jest taki, że z remarketingu wykluczam osoby, które były krócej na stronie niż 10 sekund. Nie chce kierować reklam do osób, które weszły i od razu wyszły ze strony. 

Co do współczynnika odrzuceń 20%, to zależy od rodzaju strony i od kategorii strony.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Śr. czas trwania sesji

Student ✭ ✭ ✭

Mnie zastanawia tylko tak duża różnica w %, które pojawiły się po wprowadzeniu timera. Zmiany z poziomu prawie 67% na 10% współczynnika odrzuceń to nie kilku punktów procentowych. 

Śr. czas trwania sesji

Profesjonalista ✭

A jaki czas ustawiłeś przy tworzeniu reguły Timer?

Śr. czas trwania sesji

Student ✭ ✭ ✭

Dałem 10 sekund, wydaje się to wystarczające by stwierdzić, że nie jest to bot ani ktoś kto trafił do nas przypadkiem. 

Śr. czas trwania sesji

Profesjonalista ✭

Czas jest ok.

A jaki przedział czasu analizujesz pod tym kontem? I jaki ruch masz na stronie oraz z jakich źródeł masz ruch?

Śr. czas trwania sesji

Student ✭ ✭ ✭

@Bartek K wszystko opisałem na screenach wyżej, jest to ruch z jednego dnia przed wdrożeniem i dzień po wdrożeniu timera. 

Śr. czas trwania sesji

Profesjonalista ✭

Poczekaj może, aż będziesz miał więcej sesji, wtedy zobaczysz jak się będzie przedstawiał współczynnik odrzuceń.

I jeszcze jedno, w GTM na podglądzie jak sprawdzałeś Tag Timer, to wszystko było ok? Po 10 sekundach Ci się on włączył, tak?

Śr. czas trwania sesji

Student ✭ ✭ ✭

tak jest, w GTM wszystko działa. @RafalDziurowicz, @Tomasz_C a co Wy o tym wszystkim myślicie? mając większe doświadczenie dorzucicie swoje 3 grosze do dyskusji?

Śr. czas trwania sesji

Wschodząca Gwiazda

Mariusz - ja osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania takiej techniki do "urealniania" współczynnika odrzuceń.

Moim zdaniem samoistne uruchomienie timera od razu po otwarciu strony może nie mieć nic wspólnego z jakimkolwiek zainteresowaniem użytkownika stroną. Mało tego - użytkownik może nawet tej strony nie zobaczyć.

Dzieje się tak bardzo często, gdy użytkownicy otwierają kilka stron jednocześnie w nowych kartach i następnie je po kolei odwiedzają. Gdy Twoja strona otwarta jest jako któraś kolejna na dalszej karcie to ktoś może nawet do niej nie dojść, a Ty zliczysz to jako sesja bez odrzucenia.

Według mnie lepsze techniki na urealnianie wsp. odrzuceń, które bazują na jakiejś interakcji użytkownika ze stroną (kliknięcie, scrollowanie, itp.). Natomiast samoczynny timer bez badania czy okno przeglądarki jest aktywne moim zdaniem zafałszowuje dane.

Jeśli już stosować jakiś timer to przynajmniej niech użytkownik ruszy kursorem myszy w obszarze okna przeglądarki, albo zrobi jakąkolwiek inną czynność, która będzie wskazywać na jego jakąkolwiek aktywność na stronie i to niech odpala timer. A odpalanie timera z automatu przynosi właśnie taki efekt, jak to opisałeś i nie koniecznie oznacza to, że ktoś był zainteresowany treścią strony.

Natomiast warto zadać sobie pytanie jaki jest cel strony i cel kampanii. Jeśli oczekujemy od użytkownika interakcji ze stroną i przejścia gdzieś dalej to nie ma sensu stosować żadnych timerów, ani innych metod sztucznie wpływających na wsp. odrzuceń.

Jeśli użytkownicy nie wchodzą w interakcję ze stroną przechodząc dalej to albo kierujemy ich na złą stronę docelową, albo kierujemy reklamy do niewłaściwych odbiorców (lub wyświetlane są one w niewłaściwym miejscu).

Tomasz Ciepłucha