AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 120 forumowiczów jest online
Obecnie 120 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprzedaż z bannerów wewnętrznych

Nowicjusz ✭

Cześć,

w jaki sposób mogę sprawdzić sprzedaż z bannerów na sklepie?

Przykładowo użytkownik wchodzi na stronę główną klika w banner -> krótki listing -> zakup lub wejscie w produkt i zakup.

Przy produktach, które promowałem wykorzystałem według mnie wszystkie opcje, ale niestety nie dają mi odpowiedzi czy dany banner realnie wpłynął na sprzedaż.

Bannery mają alt/title więc wiem jak się klikają.Sprawdzam też ilość wejść na krótki listing. Ale albo nie potrafią zrobić raportu niestandardowego, albo GA mi nie pomoże.

Szukałem tu na forum, ale chyba nikt nie miał podobnego problemu.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
września 2016

Dot.: Sprzedaż z bannerów wewnętrznych

Wschodząca Gwiazda
Najlepiej by było, jakbyś korzystał z ulepszonego e-commerce. Wówczas możesz śledzić promocje wewnętrzne i masz specjalny raport do tego w Konwersje > Marketing > Promocja wewnętrzna. Ale to oczywiście wymaga odpowiedniej implementacji:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/enhanced-ecommerce#measurin...

Natomiast najprostszy sposób, by przekonać się, czy użytkownicy klikający w banery wewnętrzne dokonują potem zakupu to sprawdzenie raportu Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony.
Jeżeli kliknięcie w baner kieruje do stron z adresem charakterystycznym tylko dla danego banera wówczas w raporcie Wszystkie strony odszukujemy ten adres i patrzymy na kolumnę Wartość strony. Jeśli po kliknięciu w baner wystąpiła transakcja jej wartość będzie tam występować.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
września 2016

Dot.: Sprzedaż z bannerów wewnętrznych

Wschodząca Gwiazda
Najlepiej by było, jakbyś korzystał z ulepszonego e-commerce. Wówczas możesz śledzić promocje wewnętrzne i masz specjalny raport do tego w Konwersje > Marketing > Promocja wewnętrzna. Ale to oczywiście wymaga odpowiedniej implementacji:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/enhanced-ecommerce#measurin...

Natomiast najprostszy sposób, by przekonać się, czy użytkownicy klikający w banery wewnętrzne dokonują potem zakupu to sprawdzenie raportu Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony.
Jeżeli kliknięcie w baner kieruje do stron z adresem charakterystycznym tylko dla danego banera wówczas w raporcie Wszystkie strony odszukujemy ten adres i patrzymy na kolumnę Wartość strony. Jeśli po kliknięciu w baner wystąpiła transakcja jej wartość będzie tam występować.
Tomasz Ciepłucha